Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skandalas Čekijoje: Europos Sąjungos mokesčių mokėtojai išlaikė viešnamį

Viešnamis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Viešnamis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vokietijos žiniasklaidos tyrimas parodė, kad Europos Sąjungos (ES) paramos lėšos Čekijoje nuplaukė neaiškia kryptimi. Vienas iš paramos gavėjų – viešnamis, rašoma „Mitteldeutscher Rundfunk“.

Čekijos-Vokietijos pasienyje esantys svečių namai, įkurti buvusiame ūkyje, Pomecio kaime, renovuoti už ES lėšas. Renovacijai skirta 40 tūkstančių eurų. Šie svečių namai turėjo būti naudojami ir kaip socialinis būstas prieglobsčio ieškantiems asmenims.

„Mitteldeutscher Rundfunk“ tyrimas parodė, kad 140 kilometrų į rytus nuo Prahos įsikūrę svečių namai po renovacijos tapo viešnamiu.

Šiuo atveju jau susidomėjo Europos Komisija, kuri reikalaus Čekijos valdžios grąžinti netinkamai panaudotas lėšas.

Europos parlamento narys Peteris Jahras piktinosi, kad ES parama Čekijoje dalijama kone bet kam. Jo teigimu, paraiškos užpildomos ir parama gaunama tuojau pat, o tik vėliau patikrinama, ar išties ji panaudota tam tikslui, kuris buvo deklaruotas.

Vokiečių politiko manymu, paramos skirstymo sistema turi būti keičiama nedelsiant.

„Šis pavyzdys rodo, kad patikrinimai turi būti atliekami tuoj pat, kad būtų užkirstas kelias klaidoms ir galimybėms piktnaudžiauti europiečių pinigais“, – teigė P.Jahras.

Prostitucija Čekijoje nėra baudžiama, tačiau organizuota jos veikla yra draudžiama. Čekijos valdžia 2005 metais nesėkmingai bandė legalizuoti prostituciją, parlamentui nepritarus įstatymo pataisai.

Neoficiali statistika rodo, kad Čekijoje šiuo metu yra apie 10–25 tūkstančius moterų, užsiiminėjančių prostitucija. Dauguma jų dirba viešnamiuose, kurie įkuriami pasienio vietovėse, kad į juos būtų patogiau patekti kitų valstybių gyventojams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min