Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skandalas Kazanėje: patologai odontologams galimai pardavinėjo lavonų dalis

Vilniaus policija neturi kur vežti lavonų.
Photos.com / Morgas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tatarstano respublikos sostinėje Kazanėje kaista skandalas, susijęs su valstybiniu teismo medicinos ekspertizių biuru. Jo darbuotojai įtariami odontologijos klinikoms pardavinėję žmogaus audinius, paimtus iš lavonų. Manoma, kad odontologai iš jų gamino implantus, skelbia newsru.com.

Pirmoji informaciją ir šokiruojančią vaizdo medžiagą paskelbė vietinė televizija „Efir“. Jos duomenimis, patologai atsirdavo lavonų kulnus ir odontologams pardavinėjo kaulinę medžiagą. Pagal kitą versiją, audiniai buvo naudojami plastinėje chirurgijoje ir kosmetologijoje. 

Kaip skelbia „Tatmedia“, kol kas nusikalstamos veiklos mastą įvertinti sudėtinga. Kai kurių pranešimų duomenimis, kaulinė medžiaga buvo pardavinėjama visoje Rusijoje. . 

Kazanės teismo medicinos ekspertizės biuro vyriausiasis gydytojas Nailas Nigmatulinas netiesiogiai patvirtino informaciją apie tai, jog tyrėjai tikrina morgą dėl galimai neteisėtų medžiagų, paimtų iš lavonų, pardavinėjimo. Daugiau detalių jis nepateikė. 

Išvakarėse Tatarstano respublikos Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė oficialią informaciją apie auditą, kuris atliekamas kilus skandalui. Patikslinama, jog Tatarstane yra tik trys institucijos, kurios turi teisę paimti žmogaus audinius, teismo medicinos biuro bazėje tai daryti galėjo dvi akių klinikos. 

Naudojant žmogaus audinius oftalmologijoje galima išgydyti ragenos ligas, keratopatiją ir kitas ligas. Kasmet Tatarstane atliekama apie 200 tokių operacijų. 

Šiuo metu atliekamas tyrimas, kuris padės išsiaiškinti, ar iš tiesų teismo medicinos biuras pažeidė įstatymus. Medikai įtariami viršiję savo įgaliojimus

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min