Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 4d. 23:47

Skandalas San Fransisko policijoje: pareigūnai juodaodžius vadino beždžionėmis ir laukiniais

Niujorko policija
AFP/Scanpix nuotr. / JAV policininkai

JAV San Fransisko policijoje iš tarnybos ketinama išmesti mažiausiai 10 policijos pareigūnų. Jų nemalonumai prasidėjo po to, kai į viešumą iškilo privatūs susirašinėjimai, kuriuose jie šaiposi iš juodaodžių.

Kaip skelbia „Los Angeles Times“, policijos vadovas Gregas Suhras pareiškė, kad pareigūnai turės pasitraukti iš tarnybos. Jo teigimu, iš policijos pareigūnų reikalaujama nepriekaištingos reputacijos.

Keli pareigūnai išsisuks tik laikinu nušalinimu nuo pareigų.

Apie SMS žinutes niekas nebūtų sužinojęs, jei ne dabar jau buvusio San Fransisko pareigūno  Iano Furmingerio byla, kurioje jis kaltinamas korupcija ir naudojimusi pareigomis. Tiriant šią bylą buvo sekami ir kiti pareigūnai.

Septyni pareigūnai kol kas nušalinti nuo pareigų, aštuoni nusišalino patys. Jų bylos perduotos suburtai komisijai, kuriai rekomenduojama priimti sprendimą dėl kai kurių pareigūnų atleidimo. Keli pareigūnai išsisuks tik laikinu nušalinimu nuo pareigų.

Žinutėse juodaodžiai vadinami laukiniais, teigiama, jog juos reikia sterilizuoti, kad nesidaugintų. Vienas pareigūnas rašė, kad juodaodžiai kolegos, neseniai pradėję tarnybą, yra neįtikėtino bukumo.

Kryžiaus deginimas mažina kraujo spaudimą. Išbandžiau.

„Visi negrai turėtų būti pakarti“, „Paklausk mano 6 metų sūnaus, ką jis galvoja apie Baracką Obamą“.

Dar vienoje žinutėje pareigūnas klausia, ar jam reikia saugotis žmonos draugės juodaodžio vyro. „Turėk ginklą su savimi, jeigu beždžionė sumanytų grįžti prie šaknų. Įstatymas nedraudžia nudėti gyvūnų“, – jam atsakė šis.

„Kryžiaus deginimas mažina kraujo spaudimą. Išbandžiau“, – dar vienoje SMS žinutėje rašė pareigūnas.

Po šio skandalo San Fransisko prokurorams teks peržiūrėti 1 tūkst. bylų, kurias tyrė į skandalą patekę policininkai. Manoma, kad nekęsdami juodaodžių, jie galėjo būti šališki.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min