Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 28d. 12:19

Skandalinga: trečdalis europiečių negirdėjo arba beveik nežino nieko apie Holokaustą

Kaliniai Aušvico mirties stovykloje
„Scanpix“ nuotr. / Kaliniai Aušvico mirties stovykloje

Europoje išplitę antisemitiniai stereotipai – daugiau nei ketvirtadalis europiečių mano, kad žydai turi pernelyg daug įtakos verslui ir finansams. Be to, CNN/„ComRes“ apklausa parodė, kad labai nemažai žmonių Senajame žemyne beveik nieko nežino apie siaubingą Holokausto tragediją Antrojo pasaulinio karo metais.

Paaiškėjo, kad 34 proc. apklaustų europiečių beveik nieko nežino arba nėra girdėję apie Holokaustą – nacių ir jų pagalbininkų Europoje, taip pat ir Lietuvoje, vykdytą žydų genocidą. Iš viso nužudyta maždaug 6 mln. žydų.

Vien Prancūzijoje 20 proc. 18–34 metų žmonių teigė niekada negirdėję apie Holokaustą. Austrijoje, kur gimė nacistinės Vokietijos diktatorius Adolfas Hitleris, apie Holokaustą nieko negirdėjo 12 proc. respondentų.

Be to, trečdalis apklaustų europiečių tvirtino, kad žydai išnaudoja Holokaustą savo tikslams pasiekti ar pozicijai vienu ar kitu klausimu pateisinti.

Beveik ketvirtadalis mano, kad žydai turi per didelę įtaką konfliktuose ir karuose, penktadalis tvirtina, kad žydai pernelyg įtakingi žiniasklaidoje ir politikoje.

Galiausiai tik nedidelė dauguma – 54 proc. – europiečių teigė, kad Izraelis turi teisę egzistuoti kaip žydų valstybė.

Tiesa, du trečdaliai apklaustųjų įsitikinę, kad būtini Holokausto aukų atminimo renginiai – esą taip bus pasirūpinta, kad tokie nusikaltimai ateityje nebus vykdomi. Taip manančiųjų skaičius ypač didelis (80 proc.) Lenkijoje, kur per nacių okupacija veikė Aušvico mirties stovykla.

Apklausoje rugsėjį dalyvavo 7 tūkst. Europos šalių gyventojų. Žmonės buvo apklausiami Austrijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vengrijoje, Lenkijoje ir Švedijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:42
00:58
00:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min