Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 11 29, 18:48 Atnaujinta 2022 11 29, 21:10

Skelbia, kad Baltarusijos opozicionierė M.Kalesnikava gydoma intensyvios terapijos skyriuje

Antradienio vakarą garsios Baltarusijos opozicijos veikėjos Maryjos Kalesnikavos socialiniuose tinkluose pasirodė informacija apie tai, kad ji šiuo metu yra gydoma Gomelio greitosios pagalbos ligoninės intensyviosios terapijos skyriuje.
Maryja Kalesnikava
Maryja Kalesnikava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Teigiama, kad į Gomelio ligoninės chirurgijos skyrių M.Kalesnikava pateko pirmadienį, po to ji buvo perkelta į intensyvios terapijos skyrių.

Šią informaciją, rašoma „Instagram“ paskyroje, patvirtino jos advokatas.

Skelbiama, kad prieš tai Baltarusijos opozicionierė buvo laikoma vienutėje.

M.Kalesnikavos advokatas Vladimiras Pylčenka yra pateikęs skundą, tačiau į jį teisėsaugos institucijos nereagavo.

„Štai tokio neveiklumo rezultatas: Maša paguldyta į ligoninę“, – rašoma pranešime.

Informaciją savo tviteryje patvirtino Baltarusijos opozicijos politikas Viktoras Babaryka. Anot jo, priežastis, kodėl M.Kalesnikova pateko į ligoninę, nežinoma.

V.Babaryka rašo, kad į kolonijos vienutę perkeltos M.Kalesnikovos adovakui triskart neleista su ja pasimatyti. Jo teigimu, nėra aišku, kodėl ji ten laikyta.

40 metų M.Kalesnikava kartu su opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja ir aktyviste Veranika Capkala vadovavo istoriniams protestams prieš autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.

M.Kalesnikava vienintelė iš šių trijų aktyvisčių tebėra Baltarusijoje, tačiau ji buvo nuteista kalėti 11 metų.

Per teismą, kuris vyko už uždarų durų, ji buvo kaltinama siekiais pakenkti nacionaliniam saugumui ir sąmokslu siekiant nekonstituciniu būdu užgrobti valdžią.

Šių metų sausį nuteista Baltarusijos opozicionierė buvo išsiųsta į Gomelio 4-ąją moterų pataisos koloniją.

TASS nuotr./Maryja Kalesnikava
TASS nuotr./Maryja Kalesnikava

2020 metų rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus, kad juos vėl laimėjo nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis autoritarinis prezidentas A.Lukašenka, šalyje kilo masiniai protestai.

Opozicija ir Vakarų šalys šių rinkimų nepripažįsta laisvais bei teisingais.

Baltarusijos valdžia į opozicijos demonstracijas sureagavo itin griežtomis priemonėmis: milicija sulaikė per 35 tūkst. žmonių, tūkstančiai protestuotojų teigė patyrę jėgos struktūrų pareigūnų smurtą.

Svarbiausi opozicijos veikėjai buvo įkalinti arba priversti palikti šalį, nepriklausomų žiniasklaidos priemonių redakcijos apieškotos, o jų žurnalistai – areštuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min