TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Skilimas Rusijoje: televizorių žiūrintys tėvai – prieš internetu besinaudojančius vaikus

Kryme rusai džiaugiasi neteisėto referendumo išankstiniais rezultatais
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kryme rusai džiaugiasi neteisėto referendumo išankstiniais rezultatais
Šaltinis: 15min
0
A A

Po Krymo aneksijos daugelio rusų šeimų gyvenimas pasikeitė iš esmės. Kaip rašo „Die Zeit“, žodžių karas šeimose liepsnoja jau nuo praėjusiųjų metų kovo. Juk Krymas gi nebuvo aneksuotas, tai – Vakarų propaganda! Šiame žodžių kare nežūsta žmonės, todėl jo negalima lyginti su karu, kuris dabar vyksta Ukrainoje. Tačiau žodžiai gali smarkiai sužeisti, ypač, jei juos sako artimi žmonės.

„Kartais aš išvykstu iš namų ir negrįžtu porą savaičių“, – sako 26 metų Olga, kuri darbo reikalais nuolat iš Rusijos skraido į Vokietiją.

Anot jos, tuo metu, kai ji išvykusi, šeimoje tvyro taika, tačiau pakanka vieno „Pervyj kanal“ ar „Rossija 1”, reportažo, kad taika pasibaigtų.

Vakarų sankcijos, kitaip nei tikėtasi, Rusijos visuomenės nenuteikė prieš prezidentą Vladimirą Putiną. Įvyko atvirkščiai – jo pozicijos sustiprėjo.

Olgos įsitikinimu, valdžios valdomos žiniasklaidos priemonės kaltos dėl to, kad daugelis rusų taip agresyviai reaguoja į kritiką.

Iš tiesų, anot jos, Vakarų sankcijos, kitaip nei tikėtasi, Rusijos visuomenės nenuteikė prieš prezidentą Vladimirą Putiną. Įvyko atvirkščiai – jo pozicijos sustiprėjo.

Propaganda įtvirtino priešo vaizdinį, visi kitaip manantys iškart priskiriamie „penktajai kolonai“. Net jeigu kalbama apie giminaičius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kryme rusai džiaugiasi neteisėto referendumo išankstiniais rezultatais
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./V.Putinas turi daug gerbėjų

Akis atvėrė rublio krizė

Dažniausiai pykčiai kyla tarp televizorių žiūrinčių tėvų ir internetu besinaudojančių vaikų.

Tai teko patirti ir 24 metų Sankt Peterburgo studentui Farchadui. Jis nuolat programa „Skype“ ginčijosi su Omske gyvenančiu savo tėvu. Tai labai skaudino vaikiną, nes tėvas yra vienintelis jo artimas žmogus – motina mirė prieš kelerius metus.

Rublio krizė atvėrė vyrui akis: smulkus verslininkas savo kailiu pajuto, kad valdžiai į žmones tiesiog nusispjauti.

Po Krymo aneksijos tėvas tapo dideliu V.Putino gerbėju, nors anksčiau ne itin domėjosi politika. Tik praėjusiųjų metų pabaigoje jis pradėjo suprasti, kad paveikslas, kurį piešia Rusijos televizijos, nesutampa su realybe.

Rublio krizė atvėrė vyrui akis: smulkusis verslininkas savo kailiu pajuto, kad valdžiai į žmones tiesiog nusispjauti.

Tačiau tokie atvejai, kai ankstesni ginčai baigiasi taika, reti. Dažniau lieka tik dvi išeitys: mėginti visiškai išvengti šios temos arba atsisakyti santykių.

Nesutapus nuomonėms draugystė baigiasi

Kiek draugų praradai šiame kare? To klausinėja rusai, kurie kalba apie Krymo aneksiją ir sako, jog akivaizdu, kad Rytų Ukrainoje yra Rusijos „pėdsakų“.

Vienintelė paguoda atsakyme, kad šie žmonės nėra žuvę, kaip tūkstančiai ukrainiečių.

Kiek draugų praradai šiame kare? Taip klausinėja rusai, kurie kalba apie Krymo aneksiją ir sako, jog akivaizdu, kad Rytų Ukrainoje yra Rusijos „pėdsakai“.

„Mes stengiamies su artimaisiais iš viso nekalbėti apie Ukrainą“, – sakė 23 metų Andrejus iš Volgogrado.

Tačiau tai nėra taip lengva, kai kasdien pasirodo vis baisesnių žinių iš Rytų Ukrainos.

Nevalingai ši tema vis užvedama iš naujo, nes žmonėms ji rūpi. „Mes sėdime šiuose nesupratimo žodžių apkasuose. Noriu iš jų išeiti, tačiau nežinau kaip“, – teigė vaikinas.

„Kai girdžiu, ką kalba mano senelė, man atrodo, kad gyvename skirtinguose pasauliuose“, – teigė Olga. Mergina kalba tą patį, ką prieš kurį laiką pasakė Vokietijos kancerlė Angela Merkel.

Jei tai tiesa, rašo „Die Zeit“, tai lemia daug asmeninių tragedijų, nes Rusijos prezidentas į šį paralelinį pasaulį su savimi pasiėmė milijonus rusų.

Nuotr. iš „Twitter“/„Antimaidano“ protestas Maskvoje
Nuotr. iš „Twitter“/„Antimaidano“ protestas Maskvoje
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min