Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Škotijos nepriklausomybės kaina – penkeri metai už Europos Sąjungos ribų

Glazgo miesto laikrodis
Wikimedia.org nuotr. / Po referendumo Glazgas ir kiti Škotijos miestai gali atsidurti ne tik už Didžiosios Britanijos, bet ir už Europos Sąjungos ribų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 18-ąją vyksiančiame referendume Škotija gali atsiskirti nuo Jungtinės Karalystės. Jei škotai balsuos už nepriklausomybę, Škotija atsidurs ir už ES ribų, be to, negalės įstoti į Europos Sąjungą mažiausiai 5 metus, skelbia „Businessinsider.com“.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude'as Junckeris teigė, kad ES turi padaryti pauzę dėl naujų šalių narių priėmimo. „Man vadovaujant vykstančios derybos tęsis, tačiau jokios ES plėtros nebus artimiausius 5 metus“, – sakė J.C.Junckeris.

Atskirties periodas neturėtų būti staigmena. J.C.Junckerio pirmtakas Chose Manuelis Barroso patvirtino dabartinio lyderio žodžius. „Būtų ypač sunku, jei išvis įmanoma, Škotijai prisijungti prie ES“, – Barroso citavo „The Telegraph“.

Žinia, kad, tapusi nepriklausoma, Škotija negalės automatiškai prisijungti prie ES, buvo stiprus psichologinis smūgis nepriklausomybininkams, nes naujoji valstybė atsidurtų tarp tokių šalių, kaip Moldova, Ukraina ar Serbija.

Dar viena bloga žinia už Škotijos nepriklausomybę pasisakančiųjų „Taip“ („Yes“) judėjimui yra ta, kad judėjimas „Ne“ („No“), pasisakantis už likimą Sąjungoje, išankstinių apklausų duomenimis, turi maždaug 45 proc. škotų paramą.

Žinia, kad, tapusi nepriklausoma, Škotija negalės automatiškai prisijungti prie ES, buvo stiprus psichologinis smūgis nepriklausomybininkams, nes naujoji valstybė atsidurtų tarp tokių šalių, kaip Moldova, Ukraina ar Serbija, kurios taip pat tikisi įstoti į ES.

Tai stipriai kirstų Škotijos ekonomikai. Bendra Europos rinka reiškia, kad ES narių prekėms ir paslaugoms, parduodamoms ES teritorijoje netaikomi mokesčiai, tarifai ir rinkliavos. Verslas nepriklausomoje Škotijoje būtų supančiotas naujų importo ir eksporto mokesčių.

J.C.Junckeris skeptiškai įvertino Škotijos nacionalinės partijos lyderio Alekso Salmondo užmojus atsiskirti nuo Didžiosios Britanijos: „Šalis netampa Europos Sąjungos dalimi parašius laišką.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min