2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Škotijos teismas atmetė prašymą blokuoti JK parlamento darbo sustabdymą

Škotijos teisme penktadienį žlugo pirmasis bandymas teisiniu keliu neleisti Jungtinės Karalystės ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui sustabdyti parlamento darbą.
Teisėjo plaktukas
Škotijos teismas atmetė prašymą blokuoti JK parlamento darbo sustabdymą / cardplayer.com nuotr

Škotijos aukščiausios instancijos civilinių bylų teismas Edinburge penktadienį atsisakė imtis teisinių žingsnių, kad užkirstų B.Johnsonui kelią kelioms savaitėms sustabdyti parlamento darbą prieš spalio 31 dieną numatytą šalies išstojimą iš Europos Sąjungos.

Į Škotijos teismą kreipėsi skirtingoms politinėms jėgoms atstovaujančių parlamentarų grupė. Ji prašė užtikrinti parlamentui daugiau laiko debatams, siekiant užkirsti kelią netvarkingam šalies pasitraukimui iš ES.

B.Johnsonas trečiadienį paskelbė, kad ateinantį mėnesį parlamento darbe bus padaryta beveik penkių savaičių pertrauka. Anot premjero, jo naujai vyriausybei reikia viską pradėti nuo pradžių, kad galėtų vykdyti „drąsią ir ambicingą“ vidaus darbotvarkę po „Brexit“.

Šis sprendimas supurtė JK politinę areną. B.Johnsono politiniai oponentai pareiškė, kad parlamento darbo sustabdymas yra „perversmas“ ir „Konstitucijos pažeidimas“.

Dėl šio premjero žingsnio yra pateikti dar du skundai: vienas teismui Šiaurės Airijoje, kitas – teismui Londone. Prie skundo Londone siekia prisijungti ir buvęs ministras pirmininkas Johnas Majoras.

Interneto peticiją, reikalaujančią blokuoti premjero sprendimą, ketvirtadienį jau buvo pasirašę apie 1,5 mln. žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min