Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skurstanti, tačiau milijardus futbolo čempionatui leidžianti Brazilija – ironiškame ir liūdname menininko piešinyje

Brazilija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Brazilija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Brazilų menininkas įamžino visos šalies gyventojus apėmusią neviltį ir pyktį – taikliai Pasaulio futbolą čempionatą rengiančios šalies gyventojų situacijos piešinys žaibiškai plinta visame pasaulyje.

Gatvės menininkas Paulo Ito gegužės pradžioje ant San Paulo mokyklos durų nupiešė badaujantį vaiką, kurio lėkštėje – ne maistas, o futbolo kamuolys. 

 

„Tiesa tokia, kad Brazilijoje yra tiek daug neteisybės, kad net nežinia nuo ko pradėti, – menininkas sakė portalui “The Slate„. – Aš nenorėjau pasakyti, kad niekas nieko nedaro dėl skurdo. Tačiau turime pasauliui ir sau patiems parodyti, kad situacija nėra gera.“

Brazilija čempionatui, kuris prasideda birželio viduryje, išleis daugiau nei 11 mlrd. JAV dolerių

Tūkstančiai brazilų aštuoniolikoje šalies miestų pastarosiomis savaitėmis eina į gatves. Jie piktinasi, kad valstybė Pasaulio futbolo čempionatui leidžia milijardus dolerių, o tuo tarpu šalies gyventojai kenčia nuo siaubingo skurdo.

„Kai valdžia mums pranešė, kad mes rengsime Pasaulio futbolo čempionatą, mes tikėjomės, kad mums pagerės gyvenimas. Tačiau jie rengia jį ne dėl savo žmonių, o dėl gringo (šiuo terminu vadinami užsieniečiai Lotynų Amerikoje – red.)“, – sakė vienas protestuotojų.

Skaičiuojama, kad Brazilija čempionatui, kuris prasideda birželio viduryje, išleis daugiau nei 11 mlrd. JAV dolerių.

Pasaulio banko duomenimis, Brazilijos ekonomika – viena turtingiausių. Tačiau 16 proc. šalies gyventojų (beveik 200 mln. žmonių) skursta.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min