Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 3d. 23:29

Slaptas Europos Sąjungos planas: policija galės nuotoliniu būdu priversti sustoti bet kurį automobilį

Vokietijos policija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vokietijos policija

Aukšti ES valstybių policijos pareigūnai slaptuose susitikimuose derina planą, kaip išplėsti teisėsaugos galias ir taip geriau atlikti žvalgybos ir sekimo funkcijas. Viena iš plano dalių - slapta kuriamas prietaisas, kuris ilgainiui atsirastų visuose automobiliuose, ir leistų policijai nuotoliniu būdu juos sustabdyti, rašo „The Telegraph“.

Slaptuose dokumentuose rašoma, kad technologinė naujovė ateityje turėtų būti privaloma visiems automobiliams, kurie patektų į Europos rinką.

Kartą įjungtas prietaisas atsiradus reikalui taip pat lengvai būtų ir išjungiamas – pavyzdžiui, jeigu juo važiuotų įtariamasis. Keliais mygtukų paspaudimais būtų nutraukiamas degalų tiekimas, ir automobilis užgestų

Prietaisai naujuose automobiliuose gali atsirasti jau iki šio dešimtmečio pabaigos. Juos nuotoliniu būdu aktyvuotų policijos pareigūnai, dirbantys centrinėje būstinėje.

Kartą įjungtas prietaisas atsiradus reikalui taip pat lengvai būtų ir išjungiamas – pavyzdžiui, jeigu juo važiuotų įtariamasis. Keliais mygtukų paspaudimais būtų nutraukiamas degalų tiekimas, ir automobilis užgestų.

Teigiama, kad naujoji technologija padės išvengti pavojingų nusikaltėlių gaudynių dideliu greičiu. „Daugeliu atvejų policija nesugeba sugauti automobiliu sprunkančio nusikaltėlio, kadangi trūksta efektyvių priemonių, kaip saugiai sustabdyti transporto priemonę“, – rašoma dokumentuose.

Šį slaptą pasiūlymą nutekino „Statewatch“ – nevyriausybinė organizacija, kuri vertina policijos galias, valstybių sekimo politiką ir žmogaus teisių padėtį ES. Jos teigimu, naujasis planas kelia rimtą pavojų žmogaus teisėms. 

„The Telegraph“ kalbinti britų politikai planus pasmerkė kaip drakoniškus ir kenkiančius demokratijai bei žmogaus teisėms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min