Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Slaptas pagalbos prašymas iš Kinijos darbo stovyklos rastas Helovino dekoracijose JAV

Pagalbos prašymas iš Kinijos darbo stovyklos
„Facebook“ nuotr. / Pagalbos prašymas iš Kinijos darbo stovyklos
Šaltinis: 15min
0
A A

Moteris, JAV prekybos centre „Kmart“ pirkusi Helovino dekoracijas, dėžutėje rado ir pagalbos prašymą iš darbo stovyklos Kinijoje.

Julie Keith iš Oregono valstijos sako papuošimus pirkusi dar praėjusiais metais, tačiau tik šių metų spalį nusprendė jais papuošti dukros gimtadienio vakarėlį.

Moteris portalui „The Oregonian“ pasakojo, kad atidariusi dėžę rado ne tik dekoracijas, bet ir gailestį keliantį laišką, kurį, manoma, parašė darbo stovyklos Kinijoje darbininkas.

Su klaidomis, tačiau angliškai parašytame laiške darbininkas rašo: „Jeigu jūs kartais perkate šį produktą, labai prašau persiųsti šį laišką Žmogaus teisių gynimo organizacijai. Tūkstančiai žmonių čia, kurie yra persekiojami Kinijos Komunistų partijos vyriausybės, jums padėkos ir prisimins jus amžinai.

Žmonės privalo čia dirbti 15 valandų per parą, be išeiginių dienų ir be atostogų. Priešingu atveju jie turi iškęsti kankinimus, mušimą ir žeminimą. Algos beveik nemokamos – 10 juanių per mėnesį (apie 1,6 JAV dolerio).

Čia dirbantys žmonės būna nubausti 1–3 metams, tačiau be jokio teismo nuosprendžio (neteisėta bausmė). Daugelis jų praktikuoja Falun Gong (meditacinė sistema – red.) ir yra visiškai nekalti žmonės – tiesiog turi kitokius įsitikinimus nei Komunistų partija. Jie dažnai yra baudžiami griežčiau nei kiti“.

J.Keith laišką perdavė JAV imigracijos ir muitinės tarnybai, kuri pradėjo tyrimą. Savo tyrimą dėl gamyklos pradėjo ir „Sears Holdings“, kuriai priklauso „Kmart“.

Moteris sako, kad po šio laiško beveik liovėsi pirkti produktus, pagamintus Kinijoje.

Kinijos Žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW) direktorė Sophie Richardson leidiniui sakė negalinti nei patvirtinti, nei paneigti laiško autentiškumo, tačiau, anot jos, laiškas patvirtina tai, kas yra žinoma apie „perauklėjimo“ darbo stovyklas Kinijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min