TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Slaptų dokumentų skelbimas „WikiLeaks“ kelia pavojų „nesuskaičiuojamai daugybei“ gyvybių, sako JAV

„WikiLeaks“
„Scanpix“ nuotr. / „WikiLeaks“
Šaltinis: BNS
0
A A

Baracko Obamos administracija perspėja interneto svetainę „WikiLeaks“, kad jos planai netrukus paskelbti slaptus Valstybės departamento dokumentus sukels pavojų „nesuskaičiuojamai daugybei“ gyvybių, pasaulinei kovos su terorizmu operacijai ir JAV santykiams su sąjungininkais.

Žengdamas labai neįprastą žingsnį, kuris atspindi didelį administracijos susirūpinimą, Valstybės departamentas šeštadienį vakare paskelbė savo vyriausiojo teisininko laišką „WikiLeaks“ įkūrėjui Julianui Assange'ui, kuriame sakoma, kad tų dokumentų paviešinimas būtų neteisėtas, ir reikalaujama jų neskelbti.

Valstybės departamento patarėjas teisės klausimais Haroldas Kohas laiške sako, kad maždaug 250 tūkst. slaptų diplomatinių pranešimų paskelbimas „WikiLeaks“ „sukels pavojų nesuskaičiuojamos daugybės nekaltų asmenų gyvybėms“.

Vašingtonas mano, kad „WikiLeaks“ kenkia bendradarbiavimui tarp šalių, partnerių ir sąjungininkų, kurie priešinasi bendroms bėdoms – ir terorizmui, ir ligų pandemijoms, ir branduoliniam platinimui, keliančiam grėsmę pasauliniam saugumui.

Valstybės departamentas nurodė, kad H.Koho laiškas yra atsakas į laišką, kurį nuo J.Assange'o ir jo advokatės Jennifer Robinson penktadienį gavo JAV ambasadorius Didžiojoje Britanijoje Louisas Susmanas.

Departamentas pažymi, kad laiške prašoma informacijos „ryšium su asmenimis, kuriems gali iškilti reikšmingas žalos pavojus dėl“ minimų dokumentų paskelbimo.

„Nepaisydamas savo deklaruoto troškimo saugoti tas gyvybes, jūs darėte priešingai ir sukėlėte pavojų nesuskaičiuojamos daugybės asmenų gyvybėms, – atsakyme rašo H.Kohas. – Jūs pakirtote savo deklaruotą tikslą plačiai paskleisdamas šią medžiagą be redagavimo ir nepaisydamas tų gyvybių, kurioms pavojų kelia jūsų veiksmai, saugumo ir šventumo“.  Jeigu jūs iš tikrųjų suinteresuoti nepakenkti savo veiksmais, jūs turite nutraukti bet kurios ir visų panašių medžiagų publikavimą.

H.Kohas nurodė, kad JAV vyriausybė visiškai nebendraus su „WikiLeaks“ sprendžiant, ką galima ir ko negalima skelbti.

„Nedalyvausime derybose dėl neteisėtai įgytos JAV vyriausybės slaptos medžiagos tolesnio skelbimo ar platinimo“, – rašė šis teisininkas, kuris yra laikomas vienu geriausių tarptautinės teisės ekspertų pasaulyje ir kuris, kaip buvo pranešta, svarstė galimybes dirbti Aukščiausiajame Teisme.

„Kaip jūs žinote, jeigu kokią nors medžiagą, kurią jūs ketinate paskelbti, pateikė oficialus JAV vyriausybės atstovas arba bet kuris tarpininkas be atitinkamo leidimo, tai reikš, kad ji pateikta pažeidžiant Amerikos įstatymus ir nesuprantant žalą darančių šių veiksmų padarinių“, sakoma laiške.

„Jeigu jūs iš tikrųjų suinteresuoti nepakenkti savo veiksmais, jūs turite nutraukti bet kurios ir visų panašių medžiagų publikavimą, užtikrinti, kad būtų grąžinta visa turima bet kuri ir visa slapta Amerikos vyriausybės medžiaga, išimti ir sunaikinti visus šios medžiagos įrašus iš “WikiLeaks„ duomenų bazės“, – sakoma Valstybės departamento atstovo laiške.

„WikiLeaks“, kaip tikimasi, minimus dokumentus internete paskelbs sekmadienį, ir H.Kohas sakė, jog JAV vyriausybei buvo pranešta, kad su jais jau susipažino amerikiečių dienraštis „The New York Times“, britų laikraštis „The Guardian“ ir vokiečių naujienų žurnalas „Der Speigel“.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min