Sportas gyvai

Slovakija ir Bulgarija vėl įjungs atomines elektrines. Ką darys Lietuva?

Nutrūkus rusiškų dujų tiekimui į Europą, Slovakija vėl įjungia vieną Jaslovsko atominės elektrinės reaktorių, kad išvengtų galimo elektros energijos trūkumo dėl dujų krizės.
Ignalinos atominė elektrinė
Ignalinos atominė elektrinė / Gedimino Savickio/BFL nuotr.
Temos: 2 Bulgarija Slovakija

„Ši krizė labai aiškiai parodė, su kokio masto energetinio saugumo problemomis šiandien gali susidurti bet kuri Europos Sąjungos valstybė“, – sakė premjeras A.Kubilius.  Ta proga „Respublika“ nusprendė pasidomėti, ar Lietuvą gali ištikri Slovakijos likimas.

Premjeras teigė nesiimantis spėlioti, kokių sąlygų reikėtų, kad Lietuva pasektų Slovakijos pavyzdžiu, kuri, pažeisdama stojimo į ES sutartį, paleido uždarytą atominę elektrinę. Tačiau Lietuva stebi, kaip ES reaguos į Slovakijos veiksmus. 

Ši krizė labai aiškiai parodė, su kokio masto energetinio saugumo problemomis šiandien gali susidurti bet kuri Europos Sąjungos valstybė.

LR Ūkio ministerijos Energetinių išteklių departamento direktoriaus Vlado Gagilo teigimu, sutrikus dujų tiekimui, Lietuva galėtų naudotis rezervu, kuris saugomas Latvijoje, Inčiukalnio dujų saugykloje. Jo teigimu, šiame terminale esančių dujų turėtų užtekti ne mažiau nei 10 dienų buitiniams vartotojams.

„Iš tikrųjų „Lietuvos dujos“ turi dar didesnį rezervą. Dar yra rezervas magistraliniuose vamzdžiuose.  Ten esančių dujų vartotojams užtektų ne mažiau nei savaitę“, – sakė V.Gagilas.

Ignalinos AE veiktų...

Kaip dienraščiui teigė Ignalinos atominės elektrinės generalinis direktorius Viktoras Ševaldinas, būtų įmanoma paleisti antrąjį bloką, bet tik tam laikui, kol užteks kuro. Sustabdytą bloką galima būtų vėl paleisti ir jis be problemų veiktų dar dvejus su puse metų – iki 2012 m. vidurio. Tačiau kol kas V.Ševaldinas neplanuoja jokios veiklos uždarius elektrinę. 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius