Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Slovakija nepaleis sovietinių laikų branduolinio reaktoriaus?

Atominė elektrinė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Atominė elektrinė
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Greičiausiai Slovakija atsisakys minčių vėl paleisti sovietinių laikų branduolinį reaktorių. Dėl tokių planų šalį griežtai kritikavo Europos Sąjunga (ES).

Bratislava nusprendė vėl paleisti savo atominę jėgainę, kai šį mėnesį dvi savaites nebegaudama Rusijos dujų turėjo net įvesti šalyje nepaprastąją padėtį. Dujos buvo apribotos fabrikams ir gamykloms, pramonė apmirė. Tada vyriausybė pareiškė, jog Jaslovsko Bohunicos reaktorius, kurį kaimyninė Austrija laiko nesaugiu, turi būti vėl įjungtas ir gaminti elektros energiją.

Jėgainė buvo uždaryta pernai, kaip numatė Slovakijos stojimo į ES sutartis. Europos Komisija (EK) įspėjo, kad gali imtis rimtų priemonių prieš šalį, jei 440 megavatų reaktorius vėl bus paleistas. Slovakija susilaikė nuo šio sprendimo, o dabar panašu, kad ir visai išmes iš galvos. Ekonomikos ministras Lubomiras Jahnatekas sakė, jog viskas kažkaip apsiėjo, šalis stabilizavo sunkią energetinę padėtį. Dabar Rusijos dujos jau pasiekė Slovakiją, taip pat ir panašias problemas kentusias kitas Europos šalis, kai Rusija bei Ukraina pagaliau susitarė dėl jų kainos ir tranzito.

Dar labiau nuo dujų stygiaus nukentėjusi Bulgarija aukščiausiu lygiu skelbė vėl atidarysianti savo Kozlodujaus atominę jėgainę. Taip kalbėjo šalies prezidentas, tačiau ir tuokart EK pozicija buvo labai tvirta – „ne“.


 

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Slovakija
Parašykite atsiliepimą apie 15min