-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Smarkiai pagausėjo Prancūzijos pilietybę norinčių gauti britų

Prancūzijos pilietybės paprašiusių Didžiosios Britanijos piliečių skaičius praeitais metais buvo daugiau kaip triskart didesnis, palyginus su padėtimi 2015 metais, o svarbiausiu veiksniu laikomas artėjantis Jungtinės Karalystės išstojimas iš Europos Sąjunga, rodo duomenys, antradienį gauti dienraščio „Le Monde“.
„Brexit“ asociatyvinė nuotrauka
„Brexit“ asociatyvinė nuotrauka / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Statistika rodo, kad 2016 metais Prancūzijos pilietybės paprašė 1 363 britai, o ankstesniais metais jų buvo tik 385. Taigi, pateiktų prašymų skaičius padidėjo 354 procentais.

Vis dėlto palyginus su Prancūzijoje gyvenančių Jungtinės Karalystės piliečių skaičiumi (apie 400 tūkst.), šis prašymų skaičius neatrodo labai didelis.

„Le Monde“ taip pat rašo, kad nuo šių metų sausio pateikiamų prašymų smarkiai pagausėjo, ypač britų pamėgtuose regionuose, tokiuose kaip šiaurės vakarinė Bretanė.

Didžioji Britanija pirmadienį, pirmąją oficialių „Brexit“ derybų dieną, sutiko su Europos Sąjungos pasiūlytu šio proceso derybų tvarkaraščiu ir akivaizdžiai nusileido Briuselio reikalavimams, kad pirmiausiai turi būti svarstomas JK gyvenančių ES šalių piliečių ir Bendrijoje gyvenančių britų statusas.

Šios derybos prasidėjo praėjus beveik lygiai metams po pernai birželio 23-ąją Britanijoje įvykusio referendumo, per kurį buvo netikėtai nubalsuota už pasitraukimą iš Bendrijos. Planuojama, kad galutinė „Brexit“ sutartis bus suderinta iki 2019 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius