Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 27, 18:23 Atnaujinta 2022 06 27, 22:38

Rusija smogė prekybos centrui Kremenčuke, kuriame buvo 1000 žmonių, mažiausiai 13 žuvo

Rusija atakavo prekybos centrą Kremenčuko mieste Poltavos srityje Ukrainoje, praneša BBC. Poltavos srities karinės administracijos vadovas Dmytro Luninas pranešė, kad dėl rusų smūgio žuvo mažiausiai 13 žmonių.

Iš įvykio vietos darytuose vaizduose matyti, kad objektas visiškai sudegė.

Miesto meras Vitalijus Meleckis savo feisbuko paskyroje teigė, kad ataka smogė „labai perpildytai“ vietai.

Jis teigė buvęs įvykio vietoje, tačiau nenurodė, į ką buvo smogta ir kiek žmonių žuvo ar buvo sužeista.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis „Telegram“ pranešė, kad smūgio metu prekybos centre buvo 1 000 žmonių.

„Okupantai raketomis smogė į prekybos centrą, kuriame buvo daugiau kaip tūkstantis civilių. Prekybos centras dega, gelbėtojai gesina gaisrą, aukų skaičiaus neįmanoma net įsivaizduoti“, – rašė V.Zelenskis.

Jis pabrėžė, kad šis objektas nekelia jokio pavojaus ir neturi strateginės vertės Rusijos kariuomenei.

„Rusija ir toliau savo bejėgiškumą bando išlieti ant paprastų piliečių. Beprasmiška tikėtis adekvatumo ir žmogiškumo iš jos pusės“, – rašė V.Zelenskis.

Filmuotoje medžiagoje iš įvykio vietos matyti smarkiai apgadintas, griūvantis pastatas, ugniagesių komandos stengiasi suvaldyti liepsnas.

Užsienio reikalų ministro pirmoji pavaduotoja Eminė Džaparova pranešė, kad raketos pataikė į prekybos centrą „Amstor“, esantį už 300 metrų nuo geležinkelio stoties. Jos teigimu, ten buvo nemažai žmonių, atėjusių nusipirkti maisto. Vaizdo įraše matyti, kad iš prekybos zonos rūksta tiršti juodi dūmų debesys.

Kremenčukas yra Poltavos regione. Jame iki Rusijos invazijos į Ukrainą gyveno 217 tūkst. gyventojų, mieste veikia didžiausia šalies naftos perdirbimo gamykla.

Į Kremenčuke esančią naftos perdirbimo gamyklą ne kartą buvo nutaikytos Rusijos raketos. Tai yra dalis Maskvos strategijos, kuria siekiama sunaikinti šalies degalų gamybos ir saugojimo infrastruktūrą.

Smūgis Kremenčiuke buvo suduotas po to, kai šeštadienį ir sekmadienį Rusija į Ukrainą paleido daugiau kaip 65 raketas, įskaitant smūgį sostinėje Kyjive, per kurį žuvo vienas žmogus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min