Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 17d. 11:59

Smunkančių reitingų išgąsdintas Donaldas Trumpas toliau žarsto kaltinimus

Donaldas Trumpas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Donaldas Trumpas

Respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas antradienį apkaltino savo varžovę Hillary Clinton „fanatizmu“ ir nusistatymu prieš policiją, taip pat tvirtino, kad ji ir kiti demokratai „išdavė afroamerikiečių bendruomenę“ bei meilikaudami stengiasi pritraukti balsų.

„Atmetame Hillary Clinton fanatizmą; ji meilikauja ir užkalba dantis spalvotųjų bendruomenėms, bet regi jas tik kaip balsus – jiems tik tai terūpi“, – D.Trumpas sakė per rinkimų kampanijos renginį netoli Milvokio. Šį ir kai kuriuos kitus JAV miestus pastaruoju metu supurtė prieš policiją nukreiptas smurtas.

Naujausios apklausos rodo, kad pagal populiarumą D.Trumpas atsilieka nuo H.Clinton. Per pastarąjį susitikimą jis apkaltino H.Clinton, kad ji neva palaiko riaušininkus: „Mūsų oponentė Hillary verčiau gins nusikaltėlį, o ne auką.“

„Riaušės ir nuniokojimai Milvokyje yra puolimas prieš visų piliečių teises gyventi saugiai ir taikiai“, – sakė kandidatas.

H.Clinton kampanijos atstovė Jennifer Palmieri anksti trečiadienį paskelbė atsakomąjį pranešimą ir apkaltino fanatizmu patį D.Trumpą.

„Po kiekvieno naujo Trumpo išpuolio tampa aiškiau, kad jo strategija – sakyti apie Hillary Clinton viena tai, kad tinka jam pačiam. Kai žmonės pradėjo kalbėti, kad jis netinkamas (būti prezidentu) dėl temperamento, jis pavadino Hillary tokia pačia. Kai dėmesys buvo sutelktas į jo ryšius su Kremliumi, jis absurdiškai pareiškė, kad būtent Hillary yra pernelyg artima Putinui. Dabar jis kaltina ją fanatiškais pareiškimais. Manome, kad Amerikos žmonės žinos, kas iš tikrųjų yra kaltas“, – pabrėžė atstovė.

Pastarąją kalbą D.Trumpas sakė naudodamasis telesufleriu, nors paprastai per kampanijos susitikimus kalba nukrypdamas nuo iš anksto parengto teksto.

Naujausi jo komentarai nuskambėjo, kai H.Clinton antradienį pažadėjo vykdyti nacionalinio saugumo ir užsienio politiką, kuria amerikiečiai galėtų didžiuotis.

„Stačiai apstulbstu, kai girdžiu Donaldą Trumpą mėginant kalbėti apie nacionalinį saugumą“, – sakė H.Clinton ir atkreipė dėmesį į viceprezidento Joe Bideno pirmadienį per vieną renginį Pensilvanijoje išdėstytą Trumpo užsienio politikos planų analizę.

„Tai, ką sako (Trumpas), dažnai mums kenkia. Jis siunčia klaidingą žinią tiek draugams, tiek priešams“, – pabrėžė ji.

„Scanpix“/AP nuotr./Paskutinė JAV demokratų partijos suvažiavimo diena
„Scanpix“/AP nuotr./Paskutinė JAV demokratų partijos suvažiavimo diena

H.Clinton pirmadienį sakė, kad protestai Milvokyje parodė, jog šaliai reikia „skubiai imtis darbo, siekiant atkurti pasitikėjimą tarp policijos ir bendruomenių“. Ji pridūrė, kad „kiekvienas turėtų gerbti įstatymus ir būti gerbiamas įstatymų“.

Duodamas interviu televizijai „Fox News“ Viskonsino gubernatorius Scottas Walkeris kaltino H.Clinton, kad jis savo komentarais „kursto padėtį“.

„Manau, žmonės tame (riaušių sukrėstame) rajone – Šerman Parke – ir Milvokyje supranta (padėtį); jie nori, kad teisėsauga įsikištų ir juos apsaugotų“, – sakė gubernatorius. Jis pridūrė, kad prezidento Baracko Obamos „lyderystės stygius“ ir „pareiškimai, tokie kaip“ išsakyti H.Clinton, „tik kursto padėtį“.

Šerman Parko rajoną Milvokyje šeštadienio vakarą apėmė neramumai, kilus pasipiktinimui dėl incidento, kai juodaodis miesto policininkas nušovė vieną juodaodį įtariamąjį. Per riaušes buvo padegtos kelios verslo įstaigos, aidėjo šūviai, o policininkai buvo apmėtyti akmenimis ir kitais daiktais. Panašūs, bet mažesni neramumai atsikartojo sekmadienio vakarą.

Antradienį D.Trumpas sutelkė dėmesį į riaušes Milvokyje ir apkaltino H.Clinton einant išvien su protestuotojais. Pastarieji skundėsi dėl rasizmo teisėsaugos sistemoje ir policijos nevienodo požiūrio į skirtingos odos spalvos įtariamuosius.

D.Trumpas, kuris iki šiol buvo nepopuliarus tarp juodaodžių rinkėjų, antradienį tiesiogiai į juos kreipėsi: „Prašau balsuoti (už mane) kiekvieną pilietį afroamerikietį, šiandien vargstantį mūsų šalyje ir norintį kitokios bei daug geresnės ateities“.

Pasak jo, demokratai stūmė politiką, tik dar labiau skatinančią skurdą ir nusikalstamumą.

„Demokratų partija nuvylė ir išdavė afroamerikiečių bendruomenę“, – teigė respublikonų kandidatas.

„Demokratų partija nuvylė ir išdavė afroamerikiečių bendruomenę“, – teigė respublikonų kandidatas.

Daugelis D.Trumpo komentarų, išsakytų per šią rinkimų kampaniją, kurstė įtampą. Jis kaltino Meksiką siunčiant per sieną „žagintojus“, susiginčijo su vieno Irake žuvusio JAV armijos kapitono tėvais – musulmonais imigrantais, taip pat siūlė įšaldyti musulmonų imigraciją į Jungtines Valstijas.

D.Trumpo kampanija antradienį taip pat paskelbė, kad kandidatas ateinančią savaitę pradės skelbti savo pirmąsias visuotinių rinkimų reklamas Floridoje, Ohajuje, Šiaurės Karolinoje ir Pensilvanijoje.

Nors apklausos rodo, kad H.Clinton populiarumo persvara didėjo po Demokratų nacionalinio suvažiavimo Pensilvanijoje, jos partijos nariai baiminasi, kad rinkėjų aktyvumas gali būti mažesnis ir kad tai neigiamai paveiks stovyklą, palaikomą mažumų, jaunimo ir moterų, smarkiai prisidėjusių prie B.Obamos dviejų pergalių.

Per vienoje Filadelfijos mokykloje surengtą rinkėjų registravimo akciją H.Clinton sakė, kad per lenktynes dėl Baltųjų rūmų ji „nieko ir niekur nelaiko savaime suprantama“.

Kandidatė pridūrė, kad šios kovos svarba „negalėtų būti dar didesnė“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min