Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2019 vasario 9d. 22:00

Smurto prieš vaikus skandalas Japonijoje: tėvas užmušė į šeimą sugrąžintą dešimtmetę

Vaikas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vaikas

Dešimtmetės mergaitės mirtis Japonijoje sukėlė didelę nepasitenkinimo bangą – tėvo užmuštas vaikas prieš tai ne kartą prašė pagalbos, tačiau jos nesulaukė. CNN skelbia, kad Japonijoje daugėja žiaurių smurto prieš vaikus atvejų.

Dešimtmetės Mios Kuriharos kūnas Japonijos Nodos mieste buvo rastas sausio pabaigoje.

Anksčiau mergaitė savo mokytojai skundėsi, kad jos tėvas Yuichiro Kurihara smurtauja ir prašė pagalbos.

„Aš patiriu fizinį smurtą iš savo tėčio. Jis mane pažadina naktį ir kai aš pabundu, jis mane tranko. Mokytoja, ar jūs galite ką nors padaryti?“, – teigiama jos rašytame raštelyje mokytojai.

Po to mergaitė buvo paimta iš šeimos ir apgyvendinta su giminaičiu.

Tačiau tėvas mergaitės vardu parašė jį išteisinantį laišką, tad vaikas buvo sugrąžintas į namus.

Kašivos vaikų gerovės centro vadovas Hitoshia Nihei spaudos konferencijoje citavo šį laišką: „Aš melavau apie savo tėvą. Prašau manęs nelankyti, nenoriu nieko matyti iš Vaiko gerovės centro.“

H.Nihei sakė, kad šiuo laišku centro darbuotojai nepatikėjo, jie manė, kad mergaitę tėvas privertė jį parašyti. Tačiau mergaitė 2018 metų kovą buvo sugrąžinta į šeimą ir po to niekas iš vaiko teisių apsaugos pareigūnų ar mokyklos atstovų jos likimu nesidomėjo.

Po metų mergaitė rasta negyva, o 41 metų jos tėvas sulaikytas.

Tėvas bandė dangstyti nusikaltimą – mergaitei negrįžus į mokyklą po žiemos atostogų jis aiškino, kad vaikas esą glaudžiasi pas gimines, tačiau vėliau kūnas rastas namuose. Teisėsauga taip pat yra sulaikiusi ir mergaitės motiną, kuri yra įtariama bendrininkavimu. Šioje šeimoje auga vienerių metų mergaitė.

Vietos žiniasklaida teigia, kad sulaikytasis tėvas tvirtina nieko blogo nepadaręs, jis aiškina naudojęs griežtas auklėjimo priemones, bet ne daugiau.

Anot žiniasklaidos, moteris sako taip pat patyrusi smurtą iš vyro pusės, o dukters nužudymą bandžiusi nuslėpti iš baimės.

Nodos miesto švietimo tarybos direktoriaus pavaduotojas Masahiko Yabe pareiškė buvęs pribaugintas mergaitės tėvo, reikalavusio jam parodyti dukters mokytojai parašytą raštelį.

„Aš jaučiausi priverstas jam parodyti kopiją, buvau tarsi psichologiškai įspraustas į kampą“, – tokį pasiaiškinimą pateikė jis.

„Mes galėjome apsaugoti mergaitės gyvybę, bet dėl mano sprendimo padarėme didelę klaidą. Aš labai gailiuosi“, – teigė jis.

Konservatyvioje Japonijoje šeimos reikalai dažnai laikomi asmeniniu dalyku, į kurį nevalia kištis.

Po šio įvykio per socialinius tinklus nusirito įsiūčio banga, kai kurie žmonės dalijosi savo istorijomis apie tai, kaip bijojo, kad bus užmušti bei svarstė apie savižudybę.

Nors Japonijoje nusikalstamumas yra žemiausias istorijoje, policija 2018 metais fiksavo per 80 tūkst. atvejų, kai buvo įtariamas smurtas prieš vaikus. Tokių atvejų, lyginant su 2017-aisiais, augimo procentas – 22,4.

Penktadienį šalies premjeras Shinzo Abe ministrų kabineto paprašė vadovautis naujomis taisyklėmis dėl informacijos, susijusios su smurtu prieš vaikus. Jos draudžia atskleisti informaciją apie atvejus, taip pat ir apie smurtą pranešusį asmenį.

Smurtas: kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Policijos komisariatai
Tel.: 112
LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
Nemokama linija:
Tel.: 8 800 01230, 8 5 210 7176
Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriai
Vilniuje:
Tel.: 8 5 211 2023, 8 5 211 2567
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min