Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 3d. 00:55

Sniegas Taline – vargas pėstiesiems (nuotraukos)

Talino gyventojai, nenorėdami bristi per nenukastą šaligatvį, jį aplenkia eidami važiuojamąja gatvės dalimi.
Lauros Gabrilavičiūtės/15min.lt nuotr. / Talino gyventojai, nenorėdami bristi per nenukastą šaligatvį, jį aplenkia eidami važiuojamąja gatvės dalimi.

Kol Lietuvos vairuotojai keikia ne visuomet su gausiu sniegu susitvarkančius kelininkus, ko gero dažnas Talino gyventojas ar svečias burnoja dėl nenukastų ir slidžių šaligatvių.

Žiemai negailint sniego, situacija Estijos sostinėje Taline gerokai skiriasi nuo situacijos Vilniuje. Talino gatvėse galima išvysti plušančius kelininkus, jų sustumtas milžiniškas sniego pusnis, pravažiuojantį vieną kitą barstytuvą ar sunkvežimį išvežantį sniegą.

Taigi Talino vairuotojai daugybės priekaištų kelininkams veikiausiai neturi. Tačiau slidžius ar gausiai sniegu padengtus šaligatvius keiksnoja ir miesto gyventojai, ir svečiai.

Jeigu Vilniuje gausiai pasnigus (o kartais dar ir sningant) kiemsargiai suskumba kasti sniegą nuo šaligatvių ir juos pabarsto smėliu ar druska, Taline tokio šaligatvio reikia gerai paieškoti.

Tiek Naujųjų metų išvakarėse, tiek keletą dienų po jų, nemaža dalis šaligatvių mieste buvo visiškai nevalomi. Kai kur, kartais netgi miesto centre pastačius koją, tenka nustebti, kai ji gerokai sulenda į sniegą.

Todėl Talino gyventojams ir miesto svečiams tenka nemažai pavargti klampojant per sniegą. Tiesa, gudresnieji sniegu užverstas šaligatvių atkarpas aplenkia žingsniuodami nukasta važiuojamąja gatvės dalimi.

Tačiau ten, kur šaligatviai kruopščiai nuvalyti, situacija ne ką geresnė. Mat pėsčiųjų sumintas sniegas pasidaro itin slidus, jo barstyti smėliu ar druska niekas nesivargina, o ir specialių dėžių su gatvių barstymui skirtu smėliu taip pat nematyti.

Greičiausiai todėl mieste galima pamatyti, kaip Talino gyventojas ar jį lankantis fotoaparatu nešinas turistas slysteli, susvyruoja, o pavykus išlaikyti pusiausvyrą ir nepargriūti, lengviau atsikvepia ir atsargiais žingsniais mėgina judėti toliau.

Tačiau geresnę išeitį nei žiūrėjimas po kojomis ir atsargūs žingsniai, atrodo, rado kai kurie vyresnio amžiaus estai – galima išvysti, kad po miestą  kai kurie iš jų vaikštinėja pasiramsčiuodami vaikščiojimo, o kartais netgi slidžių lazdomis.

Temos: 1 Talinas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min