Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 11:09

Socialinę įtampą JAV kaitina augantis skurdas, o ne rasizmas

Riaušės Fergusone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Riaušės Fergusone
Riaušės Sent Luiso priemestyje Fergusone nėra sisteminio rasizmo išdava, o veikiau rodo bręstantį karą tarp skirtingų socialinių JAV klasių, rašo naujienų svetainė time.com. Būtent nykstanti vidurinioji klasė ir didėjantis skurdžiai gyvenančių amerikiečių skaičius yra didžiausia socialinė problema šiandienos JAV.

Sutelkiant dėmesį tik į rasinį riaušių Fergusone aspektą, būtų įmanoma diskutuoti apie diskriminaciją ir policijos turimų įgaliojimų viršijimą. Rasizmo aspektas atitrauktų nuo daug didesnės ir rimtesnės problemos, kuri yra gaji JAV.

Policininkai dažnai nuožmiai reaguoja ne tiek į rasinių mažumų atstovus, bet į skurdžiai gyvenančius asmenis. Nors JAV vargšai dažnai asocijuojami su rasinėmis mažumomis ir nusikaltėliais, tačiau toks įsitikinimas klaidingas.

Oficialiais duomenimis, apie 50 mln. amerikiečių laikomi skurdžiai gyvenančiais. Visi šie žmonės, jeigu būtų vieninga ir gerai organizuota jėga, galėtų sėkmingai siekti bendrų ekonominių tikslų.

Neseniai žurnalistinės iniciatyvos „PunditFact“ atlikto tyrimo duomenimis, išsiaiškinta, kad apie 60 proc. per TV kanalus „Fox“ ir „Fox News Channel“ paskelbiamų teiginių yra neteisingi.

Dėl to turtingiausi asmenys yra suinteresuoti, kad tai niekada nenutiktų. Socialiai jautrūs klausimai, tokie kaip abortai, imigracija ar ginklų kontrolė, yra panaudojami visos skurdžiai gyvenančios klasės skaldymui.

Dar vienas būdas, stengiantis palikti visus 50 mln. tarpusavyje susiskaldžiusius, yra dezinformacijos pasitelkimas. Neseniai žurnalistinės iniciatyvos „PunditFact“ atlikto tyrimo duomenimis, išsiaiškinta, kad apie 60 proc. per TV kanalus „Fox“ ir „Fox News Channel“ paskelbiamų teiginių yra neteisingi.

Kanaluose „NBC“ ir „MSNBC“ šis skaičius siekia 46 proc. Pavyzdžiui, įsiplieskus riaušėms Fergusone, per „Fox News“ laidą buvo parodyta juodai balta Martino Lutherio Kingo (MLK) nuotrauka su prierašu „Pamirštant MSL žinutę, Misūryje protestuotojai smurtauja“.

Sekant tokia logika, šis kanalas George'ui Bushui nusprendus įsiveržti į Iraką, turėjo pademonstruoti užrašą „Pamirštant Jėzaus Kristaus žinutę, JAV užmiršo atsukti kitą skruostą ir žudo tūkstančius“. Dėl tokios priežasties žiūrovai negali priimti sprendimo turėti savo požiūrio, jiems jis yra įbrukamas.

Aštrėjančius santykius tarp skirtingų socialinių sluoksnių gerai atspindi ir statistika. Skurdžiai gyvenančių amerikiečių skaičius auga. 2012 m. Pew tyrimų centro duomenimis, tik pusė JAV namų ūkių laikomi gaunančiais vidutines pajamas, t.y šis skaičius nuo XX a. 8 dešimtmečio sumažėjo 11 proc.

Be to, viduriniosios klasės asmenų pajamos per pastaruosius dešimt metų sumažėjo penkiais procentais, o bendro turto vertė sumenko 28 proc. Vos 23 proc., mano, kad išėję į pensiją turės pakankamai lėšų pragyvenimui. Kitaip tariant, vis mažiau žmonių tiki garsiąja amerikietiškąja svajone ir kartojama mantra, kad sunkus darbas yra raktas į sėkmę.

Būtina sukurti konkrečią veiksmų programą ką ir kaip būtina pakeisti visuomenėje, kad Fergusono įvykiai daugiau nebepasikartotų.

Vietoje to, kad susivienytų, skurdžiai gyvenantys žmonės toliau yra kiršinami ir savo energiją eikvoja kovai vieni su kitais dėl skirtingų pažiūrų.

Vidurinioji klasė privalo prisijungti prie skurdžiai gyvenančiųjų asmenų, o baltieji amerikiečiai turi prisijungti prie afroamerikiečių tam, kad masinėse demonstracijose reikalautų teisingumo, lygybės ir vienodų galimybių.

Būtina sukurti konkrečią veiksmų programą ką ir kaip būtina pakeisti visuomenėje, kad Fergusono įvykiai daugiau nebepasikartotų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min