Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialiniai eksperimentai: kaip jaučiasi musulmonas Milane? O kaip – žydas Paryžiuje?

Kadrai iš filmuotos medžiagos
Kadrai iš filmuotos medžiagos
Šaltinis: 15min
0
A A

Girdima apie atakas prieš žydus ar musulmonus Vakarų Europoje, tačiau dažnai net nesusimąstoma, kaip antisemitizmas ar islamofobija paveikia eilinių žmonių gyvenimus. Neseniai buvo atlikti du tarpusavyje nesusiję eksperimentai. Žydas Paryžiuje nufilmavo, ką patiria per 10 valandų Prancūzijos sostinės gatvėse. Studentas Milane apsirengė tradiciniais musulmoniškais drabužiais, kad kitomis akimis pažvelgtų į musulmonų padėtį Italijoje.

Iš Egipto kilęs studentas Hamdy Mahisenas Milano gatvėmis penkias valandas vaikščiojo vilkėdamas imamo drabužiais, vienoje rankoje laikydamas Koraną, kitoje – maldos karolius.

Per kelias valandas jam teko patirti, su kuo kasdien turi taikytis musulmonai – pradedant spoksojimu, juoku, ir baigiant verbalinėmis atakomis. Viena moteris su vaiku jam įkandin sušuko „Talibanas!“, jis išgirdo ir „o š*das, matei – ISIS?“ bei „Žiūrėk, jis turi Koraną. Manai, jis turi ir ginklą po savo tunika?“.

VIDEO: 5 valandos Milane

Tuo tarpu Paryžiuje kiek anksčiau žydas žurnalistas Zvika Kleinas nufilmavo paryžiečių reakciją į jį. Jo pusėn lėkė tokie žodžiai kaip „žydas“, „homo“, „šlovė Palestinai“. Labiausiai šokiruojančios akimirkos – kai vyras net buvo apspjautas ar imtas sekti. 

VIDEO: 10 valandų Paryžiuje
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min