Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 03 18, 22:56

Sociologė: A.Navalnas fiziškai kankinamas kalėjime turbūt nebus, bet psichologinis spaudimas – didžiulis

Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas laikomas kolonijoje, kurioje tvarka – itin griežta, o dėl elgesio su juo gali spręsti net prezidento administracija, sako Rusijos kalėjimų sistemą tirianti politikos sociologė dr. Olga Zeveleva. Pasak jos, Rusijoje, paveldėjusioje sovietinę kalėjimų sistemą, kaliniai susiduria su tam tikrais specifiniais iššūkiais.
Kolonija, kurioje kalinamas Aleksejus Navalnas Tik prenumeratoriams
Kolonija, kurioje kalinamas Aleksejus Navalnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

A.Navalnas laikomas 2-ojoje pataisos kolonijoje Pokrovo mieste Vladimiro srityje, kurią pats įvardijo kaip „koncentracijos stovyklą“.

„Manau, kad kažkas ten aukštai perskaitė [George'o] Orwello „1984-uosius“ ir nusprendė: „Nuostabu! Taip ir padarykime. Auklėjimas per nužmoginimą“, – tokią A.Navalno žinutę socialiniame tinkle „Instagram“ šią savaitę perdavė jo komanda.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aleksejus Navalnas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aleksejus Navalnas

Gali spręsti prezidento administracija

– Ar tokiems garsiems politiniams aktyvistams kaip Aleksejus Navalnas Rusijos kalėjimuose taikomas specialus elgesys? Jei tai, kaip jis atrodo?

– Navalnas yra žymiausias politinis kalinys Rusijoje, todėl sunku jį palyginti su kitais žmonėmis. Turime prisiminti, kad, prieš tapdamas kaliniu, jis tapo pasikėsinimo nužudyti auka. Tai suteikia jam dar daugiau viešumo.

Todėl dėl elgesio su Navalnu greičiausiai spręs pareigūnai, esantys labai aukštai kalėjimų sistemoje. Tikėtina, kad tai spręs prezidento administracija, ar bent jau bus su ja konsultuojamasi.

Tyrėjai ir kaliniai sako, kad Rusijoje yra dvi pagrindinės įkalinimo įstaigų rūšys: tie, kuriuos valdo kriminalinės gaujos ir kalėjimo subkultūra, ir kalėjimai, kuriuose kasdienius sprendimus priima kalėjimo administracija. Politiniai kaliniai gali atsidurti abiejų tipų įkalinimo įstaigose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min