2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2014 07 19 /18:59

Šokiruojantys įrodymai: raketą į Malaizijos lėktuvą paleido rusų kariškiai

Ukrainos saugumo tarnyba pranešė, jog specialistai nustatė, iš kur buvo paleista raketa, ketvirtadienį numušusi Malaizijos lainerį „Boeing 777“, kuriuo skridę 298 žmonės žuvo. Ukrainos saugumo tarnybos Kontržvalgybos departamento vadovas Vitalijus Naida pranešė, kad raketa buvo paleista iš teroristų kontroliuojamų Donecko srities Snežnojės miesto apylinkių. Įsakymą šauti davė teroristų vadeiva Igoris Bezleris. Tuo tarpu Rusija vakar pažėrė dešimt kaltinančių klausimų Kijevui.
Iš Rusijos atvykęs teroristų vadeiva Igoris Bezleris
Iš Rusijos atvykęs teroristų vadeiva Igoris Bezleris

Raketą paleido rusų kariškiai

„Raketa iš sistemos „Buk“ buvo paleista iš Snežnojės miesto apylinių, kurias kontroliuoja teroristai, tačiau tyrimo sumetimais mes neskelbiame konkrečios vietos, nors turime beveik visiškai tikslius duomenis. Dabar mes imamės žygių, kad patektume tiesiai į paleidimo vietą ir gautume įrodymų, bet ten dabar kovos veiksmai“, – pareiškė Ukrainos saugumo tarnybos (UST) vienas vadovų V.Naida, kurį cituoja TSN.ua.

Ukrainos sauguto tarnybos nuotr./„Buk-M1“ zenitinė raketinė sistema teroristų kontroliuojamame Torezo mieste
Ukrainos saugumo tarnybos nuotr./„Buk-M1“ zenitinė raketinė sistema teroristų kontroliuojamame Torezo mieste

Pasak jo, raketą paleido Rusijos kariuomenės specialistai, priklausę teroristo „Minior“ (Minuotojo) grupei, o teroro atakai tiesiogiai vadovavo Igoris Bezleris, žinomas slapyvardžiu „Bes“ („Velnias“).

Raketą paleido Rusijos kariuomenės specialistai, priklausę teroristo „Minior“ (Minuotojo) grupei, o teroro atakai tiesiogiai vadovavo Igoris Bezleris, žinomas slapyvardžiu „Bes“ („Velnias“).

„Rusija privalo pateikti mums asmenų, įvykdžiusių raketos paleidimą, vardus. Mes reikalaujame suteikti mums galimybę apklausti šio ekipažo narius, rusų kariškius, kurio atliko raketos paleidimą“, – pabrėžė V.Naida.

„Buk“ sistemą atgabeno iš Rusijos

Jis tvirtino, kad raketai paleisti reikėjo ne mažiau kaip trijų žmonių.

„Mes žinome, kad su šia sistema atvyko trys Rusijos kariškiai“, – sakė jis ir pridūrė kad penktadienio rytą ši sistema paliko Ukrainos teritoriją per Luhansko sritį Rusijos gyvenvietės Verchneje Orechovo link.

Ukrainos saugumo tarnybos nuotr./Raketos paleidimo iš Snežnojės apylinkių akimirka
Ukrainos saugumo tarnybos nuotr./Raketos paleidimo iš Snežnojės apylinkių akimirka

Pasak jo, užfiksuota, kaip sieną kirto du vilkikai, viename jų buvo pakrauta sistema „Buk“ su keturiomis raketomis, o kitame – su trimis raketomis, „tai yra, viena raketa panaudota“.

„Mes tiksliai žinome, kad šios sistemos ekipažo nariai buvo Rusijos piliečiai“, – tęsė jis.

Teroristai bandė slėpti aukų kūnus, bet jų buvo per daug

„Mes tiksliai žinome kad Rusija mėgina paslėpti savo dalyvavimo teroro akte Ukrainos danguje įrodymus“, – sakė V.Naida.

Ukrainos saugumo tarnybos nuotr./Teroristų kolona „Buk-M1“ veža į Donecko sritį
Ukrainos saugumo tarnybos nuotr./Teroristų kolona „Buk-M1“ veža į Donecko sritį

Anot jo, dabar tarptautinė bendruomenė turi pareikalauti iš Rusijos, kad atsakytų į klausimą, kaip Rusija prisidės prie teroro akto tyrimo.

V.Naida pabrėžė, kad UST mainosi savo įrodymų baze su visomis suinteresuotomis šalimis, pavyzdžiui, glaudžiai bendradarbiauja su FTB (JAV Federaliniu tyrimų biuru).

Pasak jo, specialiosios tarnybos neabejoja, kad kovotojai žinojo, jog paleido raketą į lėktuvą, kuris skrido daugiau kaip 10 tūkst. metrų aukštyje.

Iš karto po lainerio sudužimo kovotojai mėgino paslėpti žuvusiųjų kūnus, mėgino pakrauti juos į sunkvežimius ir išvežti, bet kūnų buvo per daug.

UST atstovas sakė, kad iš karto po lainerio sudužimo kovotojai mėgino paslėpti žuvusiųjų kūnus, mėgino pakrauti juos į sunkvežimius ir išvežti.

„Tačiau pamatę, kad jų daug, atsisakė tokio ketinimo“, – pažymėjo V.Naida.

Demaskuojantys pokalbiai

Ukrainos saugumo tarnyba anksčiau paviešino Rusijos remiamų Donecko teroristų pokalbius telefonu, kuriuose jie prisipažįsta numušę keleivinį lėktuvą.

Iš pokalbių galima spręsti, kad Malaizijos laineris, skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, 10 km aukštyje virš Ukrainos Donecko srities buvo numuštas „kazokų“, kurie buvo Černuchinsko patikros poste, rašė „Ukrainskaja pravda“.

Apie tai, kad lėktuvą numušė kazokai, pranešė teroristų vadeiva I.Bezleras.

Ukrainos saugumo tarnybos nuotr./Teroristų iš Ukrainos išvežamas „Buk-M1“ prie Rusijos sienos
Ukrainos saugumo tarnybos nuotr./Teroristų iš Ukrainos išvežamas „Buk-M1“ prie Rusijos sienos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min