Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 07, 19:54

Somalio parlamentui tvirtinant vyriausybę sostinė apšaudyta iš minosvaidžių

Somalio sostinės Mogadišo gyvenamieji rajonai netoli prezidentūros rūmų sekmadienį buvo apšaudyti iš minosvaidžių, šalies parlamentui susirinkus patvirtinti neseniai paskirto ministrų kabineto.
Somalio vėliava
Somalio vėliava / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Somalis

Apšaudymas akcentavo saugumo iššūkius, su kuriais susidurs naujoji vyriausybė, įskaitant gresiantį badą ir besitęsiantį grupuotės „al Shabaab“ islamistų sukilimą

Sekmadienį parlamentui susirinkus patvirtinti premjero Hamzos Abdi Barre 75 narių ministrų kabineto, kuriame dirbs buvęs „al Shabaab“ lyderio pavaduotojas, netoli prezidentūros nukrito keli minosvaidžio sviediniai, sakė saugumo pareigūnas ir liudininkas.

Informacijos apie aukas nėra, atliekamas tyrimas, nurodė rajono saugumo pareigūnas Mohamedas Abdifatah.

Vienas sviedinys apgadino tame rajone esančią medicinos įstaigą, pranešė vienas liudininkas.

Atsakomybės kol kas niekas neprisiėmė. Ataka įvykdyta kelios savaitės po neseniai išrinkto prezidento Hassano Sheikho Mohamudo užuominos, kad jo vyriausybė nori atėjus tinkamam laikui derėtis su „al Shabaab“.

229 parlamentarai balsavo už naująjį ministrų kabinetą, septyni – „prieš“, vienas susilaikė.

Naujasis religijos reikalų ministras bus buvęs „al Shabaab“ lyderio pavaduotojas ir atstovas Muktaras Robowas, už kurio galvą JAV kažkada žadėjo 5 mln. dolerių (4,9 mln. eurų) atlygį.

53 metų M. Robowas su „al Qaeda“ susijusią grupuotę viešai paliko 2017-ųjų rugpjūtį.

JAV ambasada Mogadiše sekmadienį pasveikino Somalio prezidentą ir premjerą parlamentui patvirtinus naująją vyriausybę.

Po H. Sh. Mohamudo išrinkimo gegužės mėnesį JAV prezidentas Joe Bidenas įsakė vėl dislokuoti Somalyje amerikiečių karių kontingentą, padedantį kovoti su „al-Shabaab“. Jo pirmtakas Donaldas Trumpas buvo išvedęs beveik visus JAV karius.

Somalyje „al Shabaab“ jau 15 metų vykdo kruviną sukilimą. Ši grupuotė vis dar pajėgi rengti didelius išpuolius, nors jau ilgą laiką vykdoma Afrikos Sąjungos operacija, skirta kovotojams susilpninti.

Po Afrikos Sąjungos pajėgų puolimo 2011 metais „al Shabaab“ kovotojai buvo išstumti iš Mogadišo, tačiau jie tebekontroliuoja daugybę kaimiškų vietovių ir dažnai rengia išpuolius prieš karinius ir civilius taikinius sostinėje ir kitur.

Liepos mėnesį H.Sh.Mohamudas sakė, kad šiam kruvinam sukilimui užbaigti reikia daugiau nei karinių metodų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min