Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 14d. 17:50 , atnaujinta: 2014 kovo 14d. 19:46

Spaudos konferenciją surengęs Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas: „Rusija ir JAV neturi bendros vizijos dėl padėties Ukrainoje“

Sergejus Lavrovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sergejus Lavrovas

Penktadienį po susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry ir Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretoriumi Williamu Hague'u Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas surengė spaudos konferenciją.

Susitikimo Londone metu jie diskutavo apie įvykius Ukrainoje.

Kaip skelbia BBC, cituodama S.Lavrovą, kuris kalbėjo prieš sekmadienį artėjantį referendumą dėl Krymo atskyrimo nuo Ukrainos ir prijungimo prie Rusijos, „Rusija gerbs Krymo gyventojų valią“. S.Lavrovas pokalbius su J.Kerry pavadino „konstruktyviais“.

Vis dėlto S.Lavrovas pripažino, kad Rusija ir JAV „neturi bendros vizijos“ dėl padėties Ukrainoje.

Kiek anksčiau skelbta, kad S.Lavrovas penktadienį pripažino, kad Kryme susidarė „sudėtinga padėtis“, pradėdamas Londone derybas su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry.

VIDEO: S.Lavrovo spaudos konferencija

B.Obama toliau viliasi „diplomatinio sprendimo“ dėl Krymo

JAV prezidentas Barackas Obama penktadienį sakė, kad ir toliau tikisi diplomatinio sprendimo dėl Krymo, bet perspėjo dėl „pasekmių“ Rusijai, jei sprendimas nebus rastas.

Prezidentas kalbėjo Baltuosiuose rūmuose, valstybės sekretoriui Johnui Kerry surengus paskutinės minutės derybas Londone su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, kurių tikslas buvo užbaigti krizę prieš sekmadienio referendumą Kryme dėl šio Ukrainos regiono prisijungimo prie Rusijos.

„Ir toliau tikimės, kad bus rastas diplomatinis sprendimas, tačiau Jungtinės Valstijos ir Europa yra vieningos ne tik dėl žinios apie Ukrainos suverenitetą, bet ir dėl to, kad bus pasekmių, jeigu iš tikrųjų tas suverenitetas ir toliau bus pažeidžiamas“, – sakė B.Obama, susitikęs su Airijos premjeru Enda Kenny.

Vašingtonas yra užsiminęs, jog mano, kad derybos Londone ir įvykiai dėl referendumo reiškia paskutinę galimybę Rusijai išvengti JAV ir Europos sankcijų dėl įsiveržimo į Krymą.

B.Obama įžengimą į šį Ukrainos regioną pavadino tarptautinės teisės pažeidimu ir esama ženklų, kad sankcijos svarbioms Rusijos politikos ir verslo figūroms gali būti patvirtintos jau pirmadienį.

J.Kerry: V.Putinas kol kas nepriims jokio sprendimo dėl Ukrainos, lauks Krymo referendumo rezultatų

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry penktadienį pasakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nedarys jokio sprendimo dėl Ukrainos, o lauks sekmadienį Kryme rengiamo referendumo rezultatų.

Po šešias valandas trukusių derybų su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu Londone J.Kerry nurodė, kad jo pašnekovas leido suprasti, jog „prezidentas Putinas nėra pasirengęs daryti kokį nors sprendimą, kol sekmadienį baigsis referendumas“.

S.Lavrovas, savo ruožtu, patvirtino, kad tarp šių dviejų valstybių „nėra bendro požiūrio“, nors pripažino, kad dialogas buvo „naudingas“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min