TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialistai ramina: nekelkime panikos dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje

Sprogimas Fukušimos-1 atominėje elektrinėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sprogimas Fukušimos-1 atominėje elektrinėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Teorinė tikimybė, kad Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje įvykus didžiuliam sprogimui radiacija pasiektų Lietuvą egzistuoja, tačiau ji nedidelė, ramina Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastaukas.

„Sunku pasakyti, kaip įvykiai toliau vystysis. Tikiuosi, kad viską pavyks sustabdyti ir pavojingiausias sprogimas neįvyks. Susisiekėme su kolegomis Švedijoje, pagal jų meteorologijos tarnybų duomenis vėjo kryptis eina Amerikos link, ne į Rusijos pusę. Taigi dabar radiacijai tektų apkeliauti visą žemyną, tai jau didelis atstumas. Nemanome, kad Lietuvą pasiektų radiacija, kuri turėtų įtakos mūsų šalies gyventojams. Galima nusiraminti“, – 15min.lt sakė A.Mastauskas.

Kaip jau buvo pranešta, po itin stipraus žemės drebėjimo, penktadienį supurčiusio Japoniją, sutriko šalies Fukušimos-Dajiči reaktoriaus aušinimo sistema ir įvyko radioaktyvaus cezio nutekėjimas. Šeštadienį šioje atominėje elektrinėje įvyko sprogimas, sugriovęs išorines vieno iš keturių AE pastatų konstrukcijas.

Teorinė galimybė, kad radiacija pasiektų Lietuvą, egzistuoja, o koks bus radiacijos kiekis... bet tai, aišku, įvyks ne per valandą ir nereikia gąsdinti žmoniųA.Mastauskas patvirtino, kad pagal paskutinę oficialią informaciją, kurią Lietuva gavo iš Tarptautinės Atominės Energetikos Agentūros (TATENA), sprogimas Fukušimos reaktoriuje iš tiesų įvyko. „Todėl toje zonoje, kurioje yra reaktorius, padidėjo radiacijos išmetimas.  Pagal TATENOS informaciją, Japonijos vyriausybė jau anksčiau buvo priėmusi sprendimą dešimties kilometrų spinduliu evakuoti visus gyventojus. Dabar svarstoma galimybė panaudoti jodo profilaktiką“, – sakė RSC vadovas.

Jis taip pat pažymėjo, kad Lietuvos specialistai įdėmiai seka įvykius Japonijoje ir kad „jeigu bus kokių nors pokyčių, kurie turėtų įtakos Lietuvos gyventojams“, iškart apie juos praneš.

„Laukiame, kaip viskas vystysis pačioje Japonijoje su reaktoriumi. Ar jiems pavyks atstatyti aušinimo sistemą, ar nepavyks, ar įvyks galingesnis sprogimas, dėl kurio didesnis kiekis radiacijos patektų į atmosferinį orą, ar ne. Tai svarbiausias dalykas, kuris turėtų įtakos pasauliui“, – sakė A.Mastauskas.

Ragina nepanikuoti

Savo ruožtu Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) viršininko pavaduotojas, laikinai vykdantis viršininko pareigas Michailas Demčenko, ragino lietuvius nepainkuoti dėl įvykių Japonijoje.

„Kol kas tiesioginės grėsmės Lietuvai nėra. Japonija pakankamai toli. Jie patys dabar aiškinasi, kas ten darosi ir ar iš tikrųjų yra tam tikrų problemų su elektrinės Fukušima–Dajiči 1,2 ir 3 bloko aušinimu, – aiškino M.Demčenko. – Teorinė galimybė (kad radiacija pasiektų Lietuvą) egzistuoja, o koks bus radiacijos kiekis... bet tai, aišku, įvyks ne per valandą ir nereikia gąsdinti žmonių. Situacija yra stebima, nekelkime panikos anksčiau laiko.“
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min