Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 4d. 16:19

„Sputnik V“ diplomatinis poveikis – nuodingas: sužlugdė Slovakijos vyriausybę ir skaldo Europą

Bratislava 15MAX
„The New York Times“/Akos Stiller nuotr. / Bratislava
Kai kovo mėnesį Slovakijos ministras pirmininkas pasveikino karinį lėktuvą, iš Rusijos atgabenusį į jo šalį du šimtus tūkstančių „Sputnik V“ vakcinos dozių, jis išdidžiai pozavo nuotraukoms ant asfalto priešais dėžes, pilnas preparato, jo manymu, turėjusio išgelbėti jo šalį.

Tuo metu Slovakijoje buvo fiksuojamas didžiausias mirčių nuo COVID-19 skaičius vienam gyventojui visame pasaulyje ir Rusijos vakcinos pristatymas tapo brangiu vilties spindulėliu.

Rusijai šis žingsnis taip pat buvo labai naudingas: atsirado nedidelė, bet simboliškai svarbi nauja rinka rusiškam produktui Europos Sąjungoje, kuri iki šiol atsisako registruoti vakciną ir ragina valstybes-nares susilaikyti nuo užsakymų, kol preparatas nebus patvirtintas.

Tačiau Slovakijos lyderio Igorio Matovičiaus pastangos netrukus jam gerokai atsirūgo – kainavo jam darbą ir beveik nušlavė visą vyriausybę – taip nutiko praėjus vos trims mėnesiams po to, kai ji priėmė naują saugumo strategiją, pagrįstą vienareikšmiška parama NATO ir atsargumu Rusijos atžvilgiu.

Pabrėžtinai provakarietiškos Slovakijos vyriausybė, įstigusi tarp įsipareigojimo laikytis europinių taisyklių ir beviltiškų išeities iš sveikatos krizės paieškų, kelias savaites blaškėsi ištikta krizės.

Lieka neaišku, ar „Sputnik V“, pirmoji pasaulyje registruota vakcina, yra tikras proveržis medicinos srityje, kaip praėjusią vasarą paskelbė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, tačiau ji jau pasirodė esanti nepaprastai veiksminga kurstant chaosą Europoje ir skaldant žemyną.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min