Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 3d. 09:35

Šri Lankoje vėl atakuota ligoninė (atnaujinta 10.46 val.)

Raudonasis Kryžius Šri Lankoje pranešė, kad Tamilų tigrų sukilėlių kontroliuojamoje teritorijoje esanti ligoninė vėl buvo atakuota.

Sveikatos darbuotojas BBC teigė, kad per išpuolį Mullaitivu rajono Puthukkudiyiruppu mieste esančioje ligoninėje sužeisti šeši žmonės. Pagalbos darbuotojai savo ruožtu pranešė, kad tai jau trečiasis išpuolis prieš ligoninę per pastarąsias kelias dienas. Iš viso per šiuos išpuolius žuvo devyni žmonės. Šri Lankos valdžia teigia nesanti atsakinga už ligoninės atakas ir ragina civilius palikti teritoriją, kur vyksta kova su Tamilų tigrais.

Puthukkudiyiruppu miestas yra enklave, kurį kontroliuoja sukilėliai, tačiau jame gyvena ir dešimtys tūkstančių civilių. Atakuota ligoninė yra bene paskutinė veikianti gydymo įstaiga šiame regione.

Pasak BBC korespondento Anbarasano Ethirajano, po to, kai pirmadienį ligoninė buvo atakuota trečiąjį kartą, gydytojai pranešė apie šešis sužeistuosius. Taip pat pranešama, kad aukų būtų buvę daug daugiau, jei ligoniai nebūtų pasislėpę.

Jungtinės Tautos kiek pranešė, kad per anksčiau įvykdytą išpuolius nukentėjo ligoninės pediatrijos skyrius. Remiantis Raudonojo Kryžiaus informacija, per šį išpuolį žuvo devyni žmonės.

Kol kas neaišku, kas atsakingas už išpuolius. Sukilėlių tinklalapiuose kaltinama valdžios kariuomenė, tuo tarpu pastaroji kratosi bet kokios atsakomybės.

Kol kas neaišku, kas atsakingas už išpuolius. Sukilėlių tinklalapiuose kaltinama valdžios kariuomenė, tuo tarpu pastaroji kratosi bet kokios atsakomybės.

Išplatintame pranešime Šri Lankos valdžia teigia, kad kovos šalies šiaurės rytuose yra „lemiamoje stadijoje“ ir kad ji negali užtikrinti civilių saugumo minėtoje zonoje. Šalies kariuomenė savo ruožtu pranešė suradusi požeminį bunkerį kuris, kaip manoma, buvo Tamilų tigrų sukilėlių lyderio namai.

Dviejų aukštų gylio bunkeris rastas paslėptas kokosų riešutų plantacijoje Mullaitivu rajone per kovas pirmadienį. Pranešama, kad bunkeryje taip pat rasti elektros generatoriai, oro kondicionieriai ir medikamentai. Paties sukilėlių lyderio Velupillai Prabhakaran pėdsakų neaptikta.

Šri Lankos valdžia paragino civilius gyventojus palikti šalies šiaurės rytus, kur vyksta kovos. Tačiau kaip pastebi BBC – visiškai neaišku, kaip dešimtys tūkstančių žmonių gali pabėgti. Šri Lankos kariuomenė tikina paskyrusi saugumo zoną civiliams. Tačiau ši zona yra sukilėlių enklave. Pagalbos darbuotojai praneša, kad per pastarąsias dienas šioje zonoje taip pat žuvo žmonės. Nė viena iš kovojančių pusių neprisiima atsakomybės už išpuolius šioje zonoje.

Šri Lankos kariuomenė teigia, kad per pirmadienio kovas du sukilėliai buvo sunkiai sužeisti. Žurnalistai į kovos zoną neįleidžiami.

Valdžios kariuomenė įstūmė sukilėlius į 300 kvadratinių kilometrų teritoriją džiunglėse. Manoma, kad šioje teritorijoje gyvena iki 250 tūkst. civilių. Valdžia tikina, kad civilių čia yra per pus mažiau – apie 120 tūkst. ir kaltina sukilėlius, kad šie esą neleidžia civiliams išvykti iš tos teritorijos ir kad jais naudojamasi kaip gyvais skydais.

Temos: 1 Šri Lanka

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min