15min be reklamos
2017 08 10, 13:50

Šri Lankos užsienio reikalų ministras atsistatydino dėl kontroversiškos finansų schemos

Šri Lankos užsienio reikalų ministras ketvirtadienį atsistatydino iš pareigų, kai buvo susietas su prieštaringai vertinama prekybos obligacijomis schema, esą padariusia milijonų dolerių nuostolių valstybės iždui.
Ravi Karunanayake
Ravi Karunanayake / „Scanpix“/„Xinhua“/„Sipa USA“ nuotr.

54 metų Ravi Karunanayake pasitraukė iš ministrų kabineto, kilus klausimų dėl jo ryšių su neteisėtu naudojimusi tarnybine informacija Šri Lankos centriniame banke, vadovaujant naujai vyriausybei, atėjusiai į valdžią 2015 metų sausį.

„Nesu kaltas pagal jokius kaltinimus, bet atsisakau savo portfelio, kad oponentai negalėtų destabilizuoti mūsų vienybės vyriausybės“, – teikė R.Karunanayake.

Ministras anksčiau davė parodymus atliekant tyrimą, pradėtą prezidento Maithripalos Sirisenos nurodymu. Tyrėjų taikiklyje atsidūrė buvęs centrinio banko valdytojas Arjuna Mahendranas, atleistas iš pareigų pernai balandį.

A.Mahendranas kaltinamas neteisėtai padėjęs savo žentui – prekiautojui vertybiniais popieriais.

Per praeitą savaitę vykusį posėdį R.Karunanayake pripažino, kad jo šeima palaikė ryšius su prieštaringai vertinamu makleriu.

Įsiplieskus šiam skandalui R.Karunanayake dirbo finansų ministro poste, bet per gegužę atliktą vyriausybės pertvarkymą buvo paskirtas vadovauti Užsienio reikalų ministerijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min