TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

SS legiono atminimo eitynėse Rygoje – ir Lietuvos vėliavos (nuotraukos, atnaujinta 12.10 val.)

Akimirka iš eisenos
Andrejso Terentjevso / BFL nuotr. / Eitynėse Rygoje dalyvavo ir lietuviai
Šaltinis: 15min
0
A A

Tradicinėse SS latvių legiono atminimo eitynėse Rygoje dalyvauja apie 300 žmonių, matyti ir Lietuvos vėliavų.

Rygoje „Waffen SS“ latvių legiono pagerbimas antradienį prasidėjo mišiomis Rygos katedroje, į kurias susirinko apie 300 žmonių, praneša portalas lenta.ru. Lauke mišių metu buriavosi nacionalistiškai nusiteikęs jaunimas, plevėsavo Lietuvos ir Latvijos vėliavos.

Aikštė netoli Laisvės paminklo, kurio link žygiuoja eisenos dalyviai, nuo ryto buvo apjuosta metalinėmis pertvaromis. Anksčiau pranešta, kad antifašistai ketina eisenos dalyvius apmėtyti kiaušiniais ir pomidorais. Aikštėje nuo ryto budėjo sustiprintos policijos pajėgos, pranešta, kad sulaikyti keli agresyviai nusiteikę jaunuoliai.

Naujienų portalas delfi.lv pranešė, kad eisena prasidėjo apie 11 valandą, kol kas susidūrimų tarp eisenos dalyvių ir antifašistų nėra. Tam kelią užkirto policija – visame eisenos maršrute juos saugo policijos išrikiuotas dvigubas „koridorius“.

Kelios dešimtys antifašistiškai nusiteikusių žmonių stovi netoli vietų, kur žygiuoja eisenos dalyviai, ir laiko plakatus „Fašizmas nepraeis“, „Atsimink, fašiste, Niurnbergą“ ir kiti. Tarp protestuotojų buvo ir garsus nacių persekiotojas Efraimas Zuroffas.

Atnaujinta 12.10 val. Latvijos žiniasklaida praneša, kad sulaikyta ir eitynių dalyvių, ir protestuotojų prieš šias eitynes. Policija sulaikė vieną agresyviai nusiteikusį piketuotoją, kuris laikė plakatą „Žydai, atsiminkite, kad tai latvių žemė“.

Tiesa, kaip praneša telegraph.lv, eisenos dalyviai elgiasi kur kas ramiau nei antifašistiškai nusiteikęs jaunimas. Nors abi pusės svaidėsi įžeidimais, muštynių pavyko išvengti.

Eiseną stebi daugybė turistų, tarptautinių naujienų agentūrų atstovų. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Ryga
Parašykite atsiliepimą apie 15min