Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 20d. 16:59

SSRS nostalgija nepalieka Rusijos gyventojų

Lenino gimtadienio minėjimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lenino gimtadienio minėjimas
Rusijos gyventojai, kaip ir anksčiau, neigiamai vertina Sovietų Sąjungos subyrėjimą ir mano, kad to buvo galima išvengti, rodo sociologų tyrimai.

Per pastaruosius dvejus metus nemažėja Rusijos gyventojų, kurie apgailestauja dėl buvusios SSRS iširimo – tokios nuomonės dabar laikosi 60 proc. respondentų, pranešė Jurijaus Levados analitinis centras.

Sociologų duomenimis, didžiausia SSRS nostalgiją Rusijos gyventojai jautė 2000 gruodyje (75 proc.), ir nuo to laiko jos lygis pamažu krito žemyn.

Labiausiai apgailestauja dėl SSRS subyrėjimo pensininkai (85 proc.), moterys (63 proc.), 40–55 metų (67 proc.) ir vyresni (83 proc.) gyventojai, turintys mažesnį nei vidurinį išsilavinimą (68 proc.), gaunantys nedideles pajamas (79 proc.) ir kaimo gyventojai (66 procentų).

J.Levados centro ekspertų tyrimai rodo Rusijos gyventojų pastovumą dėl šalies subyrėjimo galimybės – šiuo metu 57 proc. piliečių mano, kad subyrėjimo buvo galima išvengti, ir per stebėjimų laikotarpį jų dalis svyravo nuo 55 proc. 2008 metais iki 55 proc. 2003 ir 2004 metais.

Į antrąjį klausimą – „kokią santykių tarp buvusios Sąjungos respublikų formą jūs asmeniškai paremtumėte?“ – 27 proc. respondentų, taip, kaip ir prieš vienerius metus, nurodė kelių respublikų susivienijimą į glaudesnes sąjungas. 22 proc., kaip ir anksčiau pasisako už glaudesnį visų posovietinių respublikų susivienijimą, panašų į Europos Sąjungą.

Atkurti ankstesnę SSRS siūlo 16 proc. apklaustųjų (13 proc. prieš metus), o 13 proc. – išsaugoti dabartinę Nepriklausomų valstybių Sandraugą. Kad būtina išsaugoti visų buvusių SSRS respublikų nepriklausomą gyvavimą, primygtinai teigia 14 proc. apklaustųjų.

1991 metų gruodžio 21 dieną Michailas Gorbačiovas oficialiai pareiškė, kad atsisako SSRS prezidento įgaliojimų. Tą pačią naktį Kremliaus rūmų kupole buvo nuleista SSRS vėliava ir pakelta trispalvė Rusijos valstybės vėliava.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

49:36
01:16:19
04:11

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min