Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 7d. 11:42

Stačiatikiai penktadienio naktį pradėjo švęsti Kalėdas

Kalėdinės stačiatikių pamaldos Jeruzalėje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kalėdinės stačiatikių pamaldos Jeruzalėje.
Stačiatikiai šią naktį pradėjo švęsti vieną svarbiausių Bažnyčios švenčių – Kalėdas.

Maskvos ir visos Rusijos patriarchas, pagal tradiciją, Kristaus Išganytojo katedroje celebravo pagrindines Kalėdų pamaldas, į kurias susirinko maždaug 5 tūkst. žmonių, tarp jų ir Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

Iš viso iškilmingos pamaldos vyko šiandien keliuose šimtuose Maskvos stačiatikių šventovių ir keliuose tūkstančiuose rusų bažnyčių visame pasaulyje.

Į pamaldas Rusijos sostinėje, Bažnyčios skaičiavimais, susirinko maždaug milijonas parapijiečių. Valdžia, kad jiems būtų patogu, kaip visada pratęsė miesto transporto darbą.

Gimusį pasaulio Išganytoją šiandien šlovina ne tik Rusų Stačiatikių Bažnyčia, bet taip pat Serbų, Gruzinų ir Jeruzalės Bažnyčios, kurios taip pat gyvena pagal Julijaus kalendorių. Vienos svarbiausių pamaldų vyko Betliejuje – bazilikoje, pastatytoje virš Kristaus Gimimo olos skliautų.

Sveikindamas tikinčiuosius patriarchas Kirilas sakė, kad žodis „liturgija“, kuris reiškia svarbiausias Bažnyčios pamaldas, verčiamas kaip „bendras reikalas“, ir „visas mūsų gyvenimas turi tapti liturgija – bendra malda ir bendru darbu, kad būtų įgyvendintas Dievo sumanymas dėl pasaulio ir žmogaus“.

„Tikime ir žinome, kad į mūsų maldą, mūsų nuoširdų tikėjimą Dievas atsako žmogui, Dievas girdi jo maldas, Dievas realiai įeina į jo gyvenimą, palaiko jį, stiprina protą, užgrūdina valią, atgaivina jausmus ir suteikia dvasinės jėgos bei kūno sveikatos“, – sakė patriarchas, kreipdamasis į tikinčiuosius po Eucharistijos.

Jis paragino melstis Dievui „su giliu tikėjimu dėl mūsų Tėvynės, dėl mūsų Bažnyčios, dėl tautos, kad mes, pagal Liturgijos žodžius „tylų ir ramų gyvenimą turėtume, būdami dievobaimingi ir tyros širdies“.

Baigdamas patriarchas pasveikino visus, sulaukus Kalėdų.

Per pamaldas pirmoji komuniją priėmė Rusijos prezidento žmona Svetlana Medvedeva.

Valstybės vadovas, taip pat dalyvavęs pamaldose, padovanojo Rusų Stačiatikių Bažnyčios vadovui paveikslą, kuriame pavaizduotas Kristaus gimimas, ir gėlių puokštę, o patriarchas Kirilas įteikė Dmitrijui Medvedevui prakartėlę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min