Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 7d. 13:45

Stačiatikiai švenčia Kalėdas (nuotraukos)

Dmitrijus Medvedevas su žmona Svetlana apsilankė Kalėdinėse pamaldose Kristaus Išganytojo sobore.
„Scanpix“ nuotr. / Dmitrijus Medvedevas su žmona Svetlana apsilankė kalėdinėse pamaldose Kristaus Išganytojo sobore.
Ortodoksų Bažnyčios tikintieji šią naktį pradėjo švęsti vieną svarbiausių savo švenčių – Kalėdas.

Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas Kristaus Išganytojo sobore vadovavo Kalėdų išvakarių pamaldoms, į kurias, nepaisydami stipraus šalčio, susirinko maždaug 4 tūkst. žmonių. Tai buvo pirmosios Kalėdų pamaldos, kurias laikė patriarchas Kirilas, išrinktas į šį aukščiausią dvasininko sostą praėjusių metų sausio pabaigoje.

Patriarcho pamaldose dalyvavo Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas. Prezidentas atvyko į pagrindinę šalies šventovę drauge su žmona pasibaigus pirmajai pamaldų daliai, prieš prasidedant liturgijai.

Dmitrijus ir Svetlana Medvedevai atsistojo dešinėje altoriaus pusėje drauge su bažnyčios dvasininkų vaikais ir buvo iki iškilmingų pamaldų pabaigos.

Pasibaigus pamaldoms prezidento žmona priėmė komuniją, o D.Medvedevas prie altoriaus pasikeitė dovanomis ir sveikinimais su patriarchu Kirilu.

Kalėdinėse pamaldose dalyvavo ir Rusijos premjeras Vladimiras Putinas.

Iš viso iškilmingos pamaldos tą naktį vyko maždaug 800 Maskvos rusų stačiatikių cerkvėse ir maždaug 30 tūkst. rusų stačiatikių šventovių visame pasaulyje – tiek parapijų šiandien turi Maskvos patriarchatas.

Gimusį pasaulio Išganytoją šią naktį taip pat garbino serbų, gruzinų ir kitų tautų stačiatikiai, kurie taip pat gyvena pagal Julijaus kalendorių. Vienos svarbiausių pamaldų vyko Betliejuje – bazilikoje, pastatytoje virš Kristaus gimimo olos skliautų.

Remiantis apklausomis, Kalėdas ketina švęsti maždaug du trečdaliai Rusijos gyventojų.

Sveikindamas tikinčiuosius patriarchas Kirilas priminė Kalėdų šventės, kur priartina prie žmonių Dievą, reikšmę ir paragino nepamiršti amžinųjų Dievo tiesų, „kurios tik ir gali perkeisti mūsų gyvenimą“.

Rusijoje nuo šio ketvirtadienio iki pat Trijų karalių (sausio 19 dienos) bus atkalėdis – šventos ir džiaugsmingos dienos, kai žmonės švenčia Išganytojo gimimą.

Daug dienų trunkančio atkalėdžio tradicijų ištakos siekia senosios Bažnyčios praktiką, kai Kalėdos buvo švenčiamos drauge kaip vienas Dievo Apsireiškimo įvykis.

Istorikų nuomone, pati Kalėdų šventimo data yra gana sąlyginė, nes Kristaus laikais Judėjoje galiojo Mėnulio kalendorius, kurį dažnai sunku tiksliai suderinti su metų skaičiavimu pagal Saulę.

Tačiau būtent ši diena švenčiama pagal Bažnyčios tradiciją, kuri tęsiasi jau maždaug du tūkstančius metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min