TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Staiga dingo „Air France“ lėktuvas (atnaujinta 08.17 val., video, nuotraukos)

Air France lėktuvas
TrekEarth nuotr. / „Air France“ lėktuvas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prancūzijos oro linijų „Air France“ lėktuvas, kuris skrido iš Brazilijos į Paryžių, planuotu laiku nenusileido Prancūzijos sostinės oro uoste. Neabejojama, kad laineris sudužo audringame vandenyne.

BBC pranešė, kad ryšys su lėktuvu „Airbus A330-200“, kuriuo, pirminiais duomenimis, skrido 228 keleiviai, dingo jam skrendant virš Atlanto vandenyno. Oro uosto atstovas spaudai pranešė, kad lėktuvo, kuris Paryžiaus oro uoste turėjo nusileisti 11 val. 10 min. vietos laiku (12 val. 10 min. Lietuvos laiku), nebeužfiksuoja radarai.

Įvykio aplinkybės neaiškios.

Vienas iš pareigūnų sakė, kad lėktuvas galbūt turėjo problemų dėl atsakiklio, tačiau taip atsitinka labai retai.

„Mes labai jaudinamės,  – cituoja jį naujienų agentūra AFP. – Lėktuvas dingo iš ekranų prieš kelias valandas.“

Sala Fernando de Noronja, kurios apylinkėse iškoma lėktuvo, nuo Brazilijos nutolusi 400 kilometrų.


Žiūrėti Virš Atlanto vandenyno pradingo „Air France“ laineris didesniame žemėlapyje


Žiūrėti Virš Atlanto vandenyno pradingo „Air France“ laineris didesniame žemėlapyje


Žiūrėti Virš Atlanto vandenyno pradingo „Air France“ laineris didesniame žemėlapyje

Brazilų oro pajėgų atstovas spaudai Colas Henry Munhozas Brazilijos televizijai teigė, kad jų oro pajėgų lėktuvai skrenda Europos link ir pradeda dingusio orlaivio paiešką.

Papildyta 14.41 val.: Prancūzijos Charles'io de Gaulle'io oro uoste įsteigtas specialus krizės centras.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy taip pat buvo informuotas apie dingusį lėktuvą. Jis pareikalavo, kad atsakingos institucijos darytų viską, kas įmanoma, kad lėktuvas būtų greičiau rastas.  

Papildyta 15.03 val.: Teigiama, kad lėktuvas iš radarų išnyko, kai jame dėl stiprios turbulencijos įvyko trumpas jungimas.

Papildyta 15.30 val.: Charles'io de Gaulle'io oro uoste buvo surengta spaudos konferencija, per kurią „Air France“ atstovas pasakojo, jog lėktuvas, kurio šiuo metu ieškoma, skraidė nuo 2005 metų, o jo pilotai buvo labai patyrę.

Taip pat patvirtinta, kad dingusiame orlaivyje buvo 216 keleivių ir 12 įgulos narių. Lėktuvo paieška pradėta, tačiau teigiama, kad jis dingo būdamas labai toli nuo Brazilijos krantų.

„Air France“ atstovas nesiėmė komentuoti, ar tai galėjo būti išpuolis. Jis teigė, kad lėktuvas iš tiesų buvo patekęs į labai audringą zoną.

Papildyta 16.28 val.: Patikslintais duomenimis, laineriu skrido 126 vyrai, 82 moterys ir aštuoni vaikai, iš kurių vienas – dar kūdikis. Lėktuvu taip pat skrido ne 12, o 15 įgulos narių. „Airbus A330-200“ iš Rio de Žaneiro tarptautinio oro uosto pakilo vėlų sekmadienio vakarą.

Paskutinį kartą dispečeriai su lėktuvo įgula susisiekė pirmadienį 3 val. vietos laiku (7 val. Lietuvos laiku). Kaip praneša netoli Afrikos krantų esančių Žaliojo Rago salų aviacijos tarnybos, jų radarai neužfiksavo pro šalį skrendančio „Air France“ lainerio.

Prancūzijos valdžios atstovai atmeta teroro akto versiją. Labiausiai tikėtina, kad į lėktuvą pataikė žaibas, elektros išlydis sugadino lėktuvo valdymo prietaisus ir laineris patyrė katastrofą. Lėktuvo liekanų ir keleivių paieškos numanomos katastrofos vietoje Fernando de Noronjos salos apylinkėse kol kas nerezultatyvios.

Papildyta 19.03 val.: Bendrovės „Airbus“ specialistai padės aviakompanijai „Air France“ tirti lėktuvo dingimą, rašoma „Air France“ pranešime spaudai.

Paryžiaus ir Rio de Žaneiro oro uostuose įjungtos karštosios linijos, į kurias gali skambinti keleivių ir ekipažo narių artimieji. Dar kartą patikslintais duomenimis, lėktuvo ekipažą sudarė ne 15, o 12 narių, iš jų – 9 stiuardesės ir stiuardai.

Paskutinį kartą ryšys su „Air France“ lėktuvu, kuris dingo pirmadienį virš Atlanto skrisdamas iš Rio de Žaneiro į Paryžių, užmegztas buvo tuo metu, kai orlaivis buvo už 565 km nuo Brazilijos šiaurės rytų pakrantės, pranešė Brazilijos karinės oro pajėgos (KOP).

„20 val. 33 min. (pirmadienį 4 val. 33 min. Lietuvos) laiku reisas AF 447 turėjo paskutinį radijo kontaktą su Atlanto regiono kontrolės centru padėtyje INTOL (565 km nuo šiaurės rytų miesto Natalio)“, – sakoma pranešime, kurį cituoja naujienų agentūra BNS.

Pasak KOP, atsakingų už skrydžių kontrolę Brazilijos oro erdvėje, lėktuvo „Airbus A330-200“ įgula pranešė įskrisianti į Senegalo oro erdvę apie 2 val. 20 min Grinvičo (5 val. Lietuvos) laiku.

Palikdamas Brazilijos radaro zoną virš Atlanto vandenyno lėktuvas skrido įprastame 10 670 m aukštyje 840 km per val. greičiu, nurodoma pranešime.

2 val. 20 min. Grinvičo laiku, kai Brazilijos skrydžių kontrolieriai pamatė, kad lėktuvas nepraneša, kaip privaloma, jog pereina į Senegalo oro erdvę, susisiekta su Senegalo sostinės skrydžių kontrolės centru.

5 val. 30 min Grinvičo (8 val. 30 min. Lietuvos) laiku Brazilijos KOP pradėjo paieškos ir gelbėjimo misiją – išsiųsti pakrantės apsaugos patrulio lėktuvas ir specialus KOP gelbėjimo lėktuvas.

Brazilijos KOP pranešime pažymima, kad „Air France“ informavo, jog iš „Airbus“ gautas automatinis pranešimas apie technikos problemas, reiškiančias, kad galėjo kristi slėgis lėktuvo kabinoje ir sugesti elektros sistema.

Du Brazilijos KOP lėktuvai skraido virš akvatorijos į šiaurės rytus nuo Brazilijos Fernando de Noronjos salos, esančios už 370 km nuo Brazilijos šiaurės rytų pakrantės.

Papildyta 20.00 val.: Lėktuvas oficialiai laikomas sudužusiu Atlanto vandenyne, kai patyrė stiprią turbulenciją skrisdamas iš Rio de Žaneiro į Paryžių. Bendrovė „Air France“ pareiškė užuojautą keleivių artimiesiems, leisdama suprasti, kad nesitiki, jog kas nors išgyveno per šią katastrofą.

Patikslintais duomenimis, lėktuvu skrido apie 60 prancūzų, dar tiek pat brazilų ir du slovakai.

„Air France“ atstovai taip pat pareiškė, kad nelaimė turėjo įvykti dėl kelių lėktuvo mechanizmų gedimo ir sutapusių aplinkybių. Žaibai dažnai trenkia į lėktuvus ir vien to paprastai nepakanka, kad įvyktų avarijos.

Papildyta 21.42 val.: „Air France“, remdamasi Brazilijos pateiktais duomenimis, paskelbė preliminarų sąrašą, kurių valstybių piliečių skrido reisu AF 477. Paaiškėjo, kad tai buvo išties daugianacionalinis skrydis – laineriu skrido 32 šalių piliečių. Lietuvių lėktuve nebuvo, tačiau Atlanto vandenyne prapuolė kelių gretimų valstybių atstovų – du lenkai, vienas estas ir vienas rusas.

 Visas sąrašas, kaip jį pateikia „Air France“:

1 pietų afrikietis;
26 vokiečiai;
2 amerikiečiai;
1 argentinietis;
1 austras;
1 belgas;
58 brazilai;
5 britai;
1 kanadietis;
9 kinai;
1 kroatas;
1 danas;
2 ispanai;
1 estas;
61 prancūzas;
1 gambijietis;
4 vengrai;
3 airiai;
1 islandas;
9 italai;
5 libaniečiai;
2 marokiečiai;
1 olandas;
3 norvegai;
1 filipinietis;
2 lenkai;
1 rumunas;
1 rusas;
3 slovakai;
1 švedas;
6 šveicarai;
1 turkas.

Papildyta 08.17 val. Nors visą naktį buvo ieškoma dingusio lėktuvo, pranešama, kad vilčių, jog pavyks išgelbėti nors kažką iš juo skridusiųjų, beveik nebelieka.  Naktį lėktuvo ieškojo lėktuvas „Hercules C130“ su įranga, sugebančia aptikti avarinio plūduro signalus, lėktuvai su infraraudonųjų spindulių kameromis, kurios gali padėti aptikti kūnus vandenyje. Tačiau kol kas visos pastangos rezultatų neduoda.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min