Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 1d. 09:01

Stalino anūkas teisiasi

Stalinas
„Scanpix“ nuotr. / Stalinas

Stalino anūkas gina savo ir sovietų diktatoriaus garbę bei orumą teismuose.

Vakar Maskvos Basmano teisme pradėtas nagrinėti Josifo Stalino anūko Jevgenijaus Džiugašvilio ieškinys prieš laikraštį "Novaja gazeta". Sovietų diktatoriaus palikuonis reikalauja apginti jo garbę ir orumą bei 10 mln. rublių kompensacijos.

Kreiptis į teismą Stalino anūką paskatino Anatolijaus Jablokovo straipsnis "Kaltas pripažintas Berija". Autorius rėmėsi dokumentais, kuriems buvo panaikintas visiško slaptumo grifas. Iš tų dokumentų paaiškėjo, jog Stalinas asmeniškai pasirašinėjo įsakymus sušaudyti sovietų piliečius, o paskui perduodavo juos Berijai vykdyti.

Stalino anūkas savo ieškinyje reikalauja, kad laikraštis paneigtų kai kurias citatas, kuriose minimas Stalinas ir jo kaltė. J.Džiugašvilį užgavo kad ir toks sakinys: "Stalinas ir čekistai susitepę daugybės žmonių krauju, sunkiausiais nusikaltimais, pirmiausia - prieš savo tautą."

Straipsnis buvo išspausdintas specialiame priede, kuris rengiamas drauge su žmogaus teisių organizacija "Memorial". Priedas pasirodo kartą per mėnesį ir vadinasi "GULAGo tiesa". Be to, "Novaja gazeta" šiame priede pradėjo akciją "Stalino teismas", kuria žurnalistai, advokatai, istorikai ir žmogaus teisių gynėjai siekia, kad Stalinas būtų pasmerktas kaip karo nusikaltėlis.

Stalino anūkas jau ne pirmą kartą teisme gina savo garbę ir orumą. 2002 metais Tbilisio teismas patenkino J.Džiugašvilio ieškinį, kuriuo jis reikalavo, kad draugijos "Stalinistas" lyderis Grigolas Onianis atsiprašytų jo už teiginius, jog jis nėra Stalino palikuonis, o jo tikroji pavardė - ne Džiugašvilis, o Rabinovičius. Teismas įpareigojo G.Onianį tai padaryti per du Tbilisio leidinius, kuriuose ir buvo paskelbta apie Stalino anūko "žydišką kilmę".

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Josifas Stalinas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min