Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Stambule šimtai žmonių protestuoja prieš naują Bosforo universiteto rektorių

Stambule šimtai žmonių pirmadienį protestavo prieš naują svarbaus Turkijos universiteto rektorių, kurio paskyrimas vadinamas politiškai motyvuotu prezidento Recepo Tayyipo Erdogano žingsniu.
Protestas Stambule
Protestas Stambule / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Naujienų agentūros AFP reporteris pranešė, kad dalyvių buvo daugiau kaip tūkstantis ir kad demonstraciją nesikišdami stebėjo dešimtys policininkų.

R.T.Erdoganui sausio 1 dieną išleidus įsaką, kuriuo Melihas Bulu, 2015-aisiais dalyvavęs visuotiniuose rinkimuose kaip prezidento valdančiosios partijos kandidatas, buvo paskirtas Bosforo universiteto rektoriumi, kilo pasipiktinimas.

Tarp žmonių, protestavusių prie šio valstybinio universiteto, buvo studentų, pasipiktinusių tuo, ką jie vadina politiniu kišimusi.

Jie skandavo „Nenorime paskirto rektoriaus“ ir „Melihai, atsistatydink“. Kai kuriuose plakatuose buvo rašoma „Norime teisių, kodėl tiek daug policijos?“ ir „Melihas Bulu negali būti Bosforo rektorius“.

R.T.Erdoganas įgaliojimus tiesiogiai skirti universitetų rektorius prisiėmė po nesėkmingo 2016 metų bandymo jį nuversti. Jo pasirinkimai dėl Bosforo universiteto ne pirmą kartą kelia kontroversiją.

2016 metų lapkritį rektoriumi paskyrus profesorių Mehmedą Ozkaną, kilo įtampa, studentai ir mokslininkai buvo nepatenkinti.

Iki 2016-ųjų liepos Turkijos universitetų rektoriai būdavo renkami.

„Universitetų gyvenimas yra virš ideologijų ir politikos, bet mūsų universiteto rektoriaus paskyrimas nepaisant universiteto narių valios yra politinis veiksmas“, – sakė vienas protesto dalyvis.

Kitas protestuotojas, 22 metų Ertugrulas Usta, kuris minimame universitete studijuoja elektros inžineriją, sakė, kad studentai nori rektoriaus poste matyti išrinktą žmogų.

„Jie jau paskyrė mums rektorių 2016 metais, mes tam taip pat priešinomės. Taip nutinka antrą kartą, tad mums reikia parodyti dar stipresnę reakciją. Štai kodėl čia susirinkome“, – AFP sakė E.Usta.

Studentų grupė „Bogazici Solidarity“ socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad per protestą buvo sulaikyti du žmonės.

1863-iaisiais įkurtas universitetas iš pradžių buvo vadinamas Roberto koledžu. Tai buvo pirmas Amerikos universitetas, įsteigtas ne JAV teritorijoje.

Pavadinimas buvo pakeistas 1971-aisiais, kai universitetas buvo perduotas Turkijai. Naujasis pavadinimas atspindi universiteto miestelio vietą, nuo kurios atsiveria vaizdas į Bosforo sąsiaurį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?