Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 15d. 10:09 , Atnaujinta: 2019 rugpjūčio 15d. 14:36

Stebuklas Rusijoje: į paukščių būrį pataikęs laineris be važiuoklės nutūpė kukurūzų lauke

Rusijos oro bendrovės „Uralskie avialinii“ laineris „Airbus А-321“ be važiuoklės sėkmingai nusileido kukurūzų lauke.
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Rusijos oro bendrovės „Uralskie avialinii“ laineris „Airbus А-321“ be važiuoklės sėkmingai nusileido kukurūzų lauke.

Rusijos oro bendrovės „Uralskie avialinii“ laineris „Airbus А-321“ anksti ketvirtadienį kildamas iš oro uosto netoli Maskvos pataikė į paukščių pulką ir buvo priverstas nusileisti avariniu būdu neišleidęs važiuoklės.

Keli paukščiai buvo įsiurbti į variklius ir juos sugadino, todėl įgula priėmė sprendimą nedelsiant tūpti. Važiuoklės nespėjęs išskleisti lėktuvas išjungtais varikliais nusklendė į kukurūzų pasėlius maždaug už 2 km nuo oro uosto tako.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad medikų pagalbos prireikė 55 žmonėms, įskaitant 17 vaikų, bet dauguma jų patyrė tik nesunkių traumų. Hospitalizuoti prireikė tik šešis žmones.

„Reiso U6178 Žukovskis–Simferopolis [laineriui] kylant iš Žukovskio oro uosto į lėktuvo variklius pateko keletas paukščių. Lėktuvas atliko priverstinį nusileidimą“, – naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė oro bendrovė.

VIDEO: Momentas, kai paukščiai atsitrenkia į lėktuvo variklį

Nepaprastųjų situacijų ministerija nurodė, kad lėktuve buvo 226 keleiviai ir 7 įgulos nariai. Jie visi buvo saugiai evakuoti pripučiamomis čiuožynėmis.

VIDEO: Ekipažo narys duoda nurodymus keleiviams
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Rusijos oro bendrovės „Uralskie avialinii“ laineris „Airbus А-321“ be važiuoklės sėkmingai nusileido kukurūzų lauke.
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Rusijos oro bendrovės „Uralskie avialinii“ laineris „Airbus А-321“ be važiuoklės sėkmingai nusileido kukurūzų lauke.

„Viskas įvyko per kelias akimirkas... Pakilome ir vėl nusileidome“, – valstybinei televizijai „Rossija 24“ pasakojo keleivė Irina Usačiova.

Keleivė Svetlana Babina sakė, kad paukščio smūgis į lainerį aiškiai girdėjosi lėktuvo salone, o tuomet varikliai pradėjo skleisti „keistus garsus“.

„Turime atiduoti pagarbą pilotui – tokiomis aplinkybėmis jis nusileido minkščiausiai, kiek tai įmanoma“, – moteris sakė naujienų agentūrai „RIA Novosti“.

„Visi gyvi! Pilotas – genijus“, – laikraščiui „Komsomolskaja Pravda“ sakė kita keleivė, vardu Olga. Ji pridūrė, kad lėktuvui nusileidus salone prapliupo plojimai.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos pranešime sakoma, kad per incidentą kilęs variklio gaisras buvo užgesintas įgulos pastangomis.

Sverdlovo srities gubernatorius Jevgenijus Kuivaševas per „Instagram“ parašė, kad „Uralskie avialinii“ lėktuvas buvo priverstas leistis neišskleidęs važiuoklės, ir gyrė lainerio įgulą už meistriškumą ir savitvardą.

„Kai kurie keleiviai patyrė lengvų galūnių traumų, nes lėktuvas tūpė neišskleidęs važiuoklės“, – rašoma jo žinutėje.

VIDEO: Lėktuvas su keleiviais sėkmingai nusileido kukurūzų lauke

„Uralo oro bendrovės įgula pademonstravo fantastišką meistriškumą ir savitvardą. Orlaivio vadas – Jekaterinburgo gyventojas Damiras Jusupovas. Jis ir jo komanda išgelbėjo 233 gyvybes. Didvyriai“, – pridūrė J.Kuivaševas.

„Sputnik“/„Scanpix“ nuotr./Lėktuvo keleiviai
„Sputnik“/„Scanpix“ nuotr./Lėktuvo keleiviai

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas taip pat gyrė „lakūnus didvyrius“, sėkmingai nutupdžiusius lėktuvą ir išgelbėjusius šimtus žmonių gyvybių.

„Kai juos bus pasiūlyta apdovanoti, per trumpiausią įmanomą laiką bus atlikti būtini formalumai. Nėra jokių abejonių – jie bus apdovanoti“, – žurnalistams sakė D.Peskovas.

Tuo metu oro bendrovės komercijos direktorius Kirilas Skuratovas sakė, kad lėktuvo įgula laikinai buvo nušalinta nuo skrydžių, kol bus atliktas patikrinimas.

„Tai – standartinė procedūra. Tai nėra nieko neįprasta“, – aiškino K.Skuratovas.

Abi orlaivio juodosios dėžės per avariją nebuvo pažeistos, o jų informaciją išnagrinės Tarpvalstybinis aviacijos komitetas (MAK), „Interfax“ citavo vieną informuotą šaltinį.

Žukovskio oro uosto darbas dėl šio incidento nesutriko.

Neteisėti sąvartynai prie oro uostų

Rusijos tyrimų komitetas nurodė pradėjęs šios avarijos tyrimą.

Komitetas savo tinklalapyje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matomas lauke riogsantis laineris iškleistomis evakuacijos čiuožynėmis. Tyrėjai apžiūrinėjo pilotų kabiną.

Lėktuvas turėjo skristi į Simferopolį – populiarų kurortą Rusijos aneksuotame Kryme, kur daug rusų vasarą vyksta atostogauti.

Žukovskio oro uostas, esantis maždaug už 40 km į pietryčius nuo Maskvos centro, buvo atidarytas 2016 metais kaip ketvirtasis sostinės tarptautinis oro uostas. Šiame buvusiame sovietiniame aviacijos bandymų centre kas dvejus metus organizuojamos tarptautinės aviacijos parodos MAKS.

Keli ekspertai atkreipė dėmesį į didėjančią problemą, keliamą netoli Maskvos oro uostų esančių neteisėtų sąvartynų, kuriuose būriuojasi daug paukščių.

„Paukščių keliama problema yra milžiniška, – „RIA Novosti“ sakė aviacijos saugos ekspertas Aleksandras Romanovas. – Ji, be kita ko, kyla dėl sąvartynų, išsibarsčiusių pažeidžiant visas taisykles.“

Netoli Žukovskio gyvenantys žmonės sakė, kad vienas neteisėtas sąvartynas yra tarp oro uosto ir Maskvos upės ir kad aplink jį nuolat sukiojasi pulkai kirų.

Rusijoje anksčiau įvykdavo nemažai lėktuvų katastrofų, bet pastaraisiais metais skrydžių saugumas buvo padidintas.

Vėliausia didelė avarija įvyko gegužę, kai šalies oro vežėjų flagmano „Aeroflot“ lėktuvas „Suchoj Superjet“ užsiliepsnojo tūpdamas avariniu būdu Maskvos Šeremetjevo oro uoste. Šis lėktuvas, turėjęs skristi į šiaurinį Murmansko uostamiestį, kildamas patyrė žaibo smūgį ir grįždamas į oro uostą smarkiai rėžėsi į taką bei užsidegė. Tąsyk žuvo 41 žmogus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min