Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 22d. 11:00

Stiprus žemės drebėjimas Venesueloje didelės žalos nepadarė

Venesuelą supurtė žemės drebėjimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Venesuelą supurtė žemės drebėjimas

Galingas žemės drebėjimas, antradienį supurtęs Venesuelos šiaurės rytinę pakrantę ir dalį Karibų regiono, nepadarė didelės žalos, tik kai kur sutrikdė elektros tiekimą ir išvartė prekes parduotuvių lentynose, pranešė ekspertai.

JAV Geologijos tarnyba (USGS) nurodė, kad drebėjimas įvyko po 17 val. 30 min. vietos (trečiadienį 0 val. 30 min. Lietuvos) laiku. Jo epicentras buvo netoli Sukrės valstijos pakrantės, ties Karjako pusiasaliu. Šis drebėjimas yra stipriausias Venesueloje nuo 1900 metų.

Kadangi smūgių židinys buvo gana giliai, 123 km gylyje, jų poveikis paviršiuje buvo ne itin smarkus.

„Didėjant atstumui iki Žemės paviršiaus drebėjimas silpnėja“, – sakė Kalifornijos technologijų institute dirbanti seismologė Lucy Jones.

Kumanoje, arčiausiai epicentro esančiame dideliame mieste, siūbuojant žemei virto prekybos centrų lentynos.

Venesuelos seismologijos tyrimų fondas smūgių galią įvertino tik 6,3 balo ir nurodė, kad jo epicentras buvo maždaug už 400 km į rytus nuo sostinės Karakaso.

„Šis žemės drebėjimas cunamių grėsmės nekelia“, – nurodė JAV Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Venesuelą supurtė žemės drebėjimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Venesuelą supurtė žemės drebėjimas

Tačiau socialiniuose tinkluose paskelbta daugybė nerimo kupinų žinučių, ypač iš Karakaso apylinkių, kur gyvena apie 4 mln. žmonių.

Vidaus reikalų ministras Nestoras Reverolis paragino gyventojus išlikti ramius ir sakė, kad aktyvuota šalies „rizikos evakuacijos komanda“.

Karakaso centre nuo nebaigto statyti 190 metrų aukščio dangoraižio „Torre de David“ viršutinių aukštų atskilusios betono nuolaužos krito ant šaligatvio, todėl ugniagesiai uždarė eismą aplinkinėmis gatvėmis.

„Dovydo bokštas“ buvo pradėtas statyti 1990 metais kaip naftą eksportuojančių šalių klubo OPEC narės ambicijų tapti regiono finansų centru simbolis.

Tačiau statybos įstrigo ištikus bankų krizei, o per pastaruosius du dešimtmečius, valdant socialistams, apleistas pastatas, kuriame iki 2015 metų gyveno savavališkai įsikūrę asmenys, tapo šalies miestų nuosmukio simboliu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Venesuelą supurtė žemės drebėjimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Venesuelą supurtė žemės drebėjimas

Požeminiai smūgiai buvo juntami ir Kolumbijos sostinėje Bogotoje, kur dėl visa pikta buvo uždarytas tarptautinis oro uostas, kol bus patikrinta, ar jo takai nebuvo pažeisti.

Venesuelos valstybinės televizijos reportažuose matėsi po žemės drebėjimo kilusi sumaištis.

Jis įvyko, kai naujosios konstitucinės asamblėjos pirmininkas Diosdado Cabello sakė kalbą per demonstraciją, per kurią buvo reiškiamas palaikymas socialistų vyriausybės reformoms, turinčioms gelbėti hiperinfliacijos ir didelio prekių trūkumo paveiktą ekonomiką.

„Žemės drebėjimas!“ – šaukė žmonės, o D.Cabello ir kiti žvalgėsi į šalis ir juokėsi arba atrodė susirūpinę.

„Tai Bolivaro revoliucija kalba pasauliui“, – pareiškė B.Cabello, o jo žodžius palydėjo plojimai.

Ekspertai seniai perspėja, kad mažai lėšų turinti Venesuelos vyriausybė prastai pasiruošusi reaguoti į dideles stichines nelaimes.

Požeminiai smūgiai taip pat buvo juntami Gajanoje, Barbadose ir Grenadoje.

Tačiau N.Reverolis sakė, kad po naujausio žemės drebėjimo pranešimų apie nukentėjusius žmones kol kas nebuvo.

Kaimyniniame Trinidade buvo pranešta apie elektros tinklų gedimus. Požeminiai smūgiai sudaužė vieno prekybos centro stiklines vitrinas, o krintančios betono nuolaužos apgadino kelis automobilius.

Taip pat įskilo kai kurių pastatų sienos, o prekybos centruose nuo lentynų nukrito tūkstančiai prekių. Vis dėlto šioje saloje apie nukentėjusius arba žuvusius žmonės nebuvo pranešta.

Požeminiai smūgiai taip pat buvo juntami Gajanoje, Barbadose ir Grenadoje.

Vėliausias panašaus stiprumo žemės drebėjimas Venesueloje įvyko 1997 metais. Tąsyk Sukrę supurtė 7 balo požeminiai smūgiai, pareikalavę 73 žmonių gyvybių.

Trimis dešimtmečiais anksčiau 200 žmonių žuvo per 6,7 balo žemės drebėjimą Karakase.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min