Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stokholmo priemiesčio paaugliai: Rusijos „žurnalistai“ siūlė pinigus už riaušes prieš kameras

Stokholmo priemiestyje Rinkebiu buvo kilusios riaušės
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Stokholmo priemiestyje Rinkeby buvo kilusios riaušės
Šaltinis: 15min
3
A A

Švedijos sostinės Stokholmo priemiesčio Rinkeby paaugliai musulmonai Danijos radijui „Radio24syv“ atskleidė, kad Rusijos televizijos atstovai siūlė jiems pinigų už „veiksmą“ prieš kameras. Tokį pasiūlymą vaikinai išgirdo kaip tik tokiu metu, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas siautėjo kalbėdamas apie esą siaubingą situaciją Švedijoje.

Su Rinkeby paaugliais danė žurnalistė bendravo jau po to, kai šis priemiestis pakliuvo į pasaulio žiniasklaidos antraštes dėl riaušių.

„Jie priėjo prie mūsų ir pareiškė, kad nori pamatyti veiksmo. Jie norėjo mus papirkti – kiekvienam siūlė po 400 kronų (42 eurus)“, – pasakojo priemiestyje gyvenantis Mohammedas.

Vaikinas teigė nežinantis, kokiai tiksliai televizijai rusai atstovavo, bet pastarieji prisistatė Rusijos žurnalistais, o tarpusavyje bendravo kalba, kuri Mohammedui pasirodė panaši į rusų. Pasiūlymą paaugliai sakė išgirdę vasario 22-ąją, dvi dienos po riaušių.

„Kol mes su jais kalbėjomės, priėjo policija. Nenorėjome daryti nieko panašaus į tai, ką mums siūlė. Bet tada Rusijos žurnalistai pareiškė, kad tai mes užsiprašėme po 400 kronų už veiksmus“, – tvirtino Mohammedas.

Su vaikinais bendravo „Radio24syv“ reporterė Tinne Hjersing Knudsen. Ji teigia, kad istoriją apie rusų elgesį išgirdo paklaususi, ką paaugliai mano apie Rinkeby įvaizdį ir reportažus tarptautinėje žiniasklaidoje.

„Scanpix“ nuotr./Stokholmo priemiestyje Rinkebiu buvo kilusios riaušės
„Scanpix“ nuotr./Stokholmo priemiestyje Rinkeby buvo kilusios riaušės

„Mano užduotis buvo nuvykti į Rinkeby, praleisti ten keturias dienas ir išsiaiškinti, kad rajone tikrai taip blogai, kaip teigiama. Paklausiau jaunimo, ką jie mano, ir jie negailėjo kritikos visai žiniasklaidai iš visų šalių, o tada papasakojo apie Rusijos televizijos komandą“, – pasakojo T.Hjersing Knudsen.

Panašių kaltinimų anksčiau buvo sulaukusi ir Švedijos bulvarinė žiniasklaida. Kritikai kaltino dienraščius siūlius pinigus paaugliams už deginamų automobilių filmavimą ir fotografavimą per 2013 metų riaušes Husby priemiestyje.

Vis dėlto saugumo analitikas Patrikas Oksanenas „The Local“ teigė, kad naujausius įtarimus reikia vertinti atsižvelgiant į Rusijos žiniasklaidos pranešimų apie Švediją turinį pastaraisiais mėnesiais.

Kai kurie apžvalgininkai jau atkreipė dėmesį į Rusijos televizijos NTV reportažą iš Rinkeby, kuriame Švedija vaizduojama kaip šalis, griaunama imigracijos.

„Didysis skirtumas tarp kaltinimo, kad Švedijos spauda mokėjo už vaizdus, ir šio atvejo yra tai, kad šiuo atveju siūlomi pinigai ne už įvykio užfiksavimą, o už įvykio suvaidinimą. Be to, tokia istorija puikiai tinka Rusijos vykdomam informaciniam karui.

Rusai vaizduoja Europą kaip chaotišką regioną ir bando kaitinti įtampą šalyse bei tarp šalių – viliamasi, kad spaudimas ilgainiui sunaikins ES ir NATO. Tada Rusija galės atkurti savo įtakos zoną“, – aiškino P.Oksanenas.

Kol kas tai – tik pasakojimas. Bet kai kurie apžvalgininkai jau atkreipė dėmesį į Rusijos televizijos NTV reportažą iš Rinkeby, kuriame Švedija vaizduojama kaip šalis, griaunama imigracijos.

„Scanpix“ nuotr./Stokholmo priemiestyje Rinkebiu buvo kilusios riaušės
„Scanpix“ nuotr./Stokholmo priemiestyje Rinkeby buvo kilusios riaušės

„Tas kanalas žinomas dėl šmeižikiškų filmų apie Rusijos opoziciją, o žurnalistine etika negarsėja. Pavyzdžiui, NTV reportaže staiga parodomas Suomijos policijos automobilis, nors kalbama apie Švediją“, – teigė dienraščio „Sydsvenskan“ žurnalistas Kalle Kniivilä.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min