Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 23d. 13:29

Streikas paralyžiuos Graikiją

Masiniai protestai Graikijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Masiniai protestai Graikijoje

Apie trys milijonai Graikijos gyventojų ketina dalyvauti trečiadienį vyksiančiame nacionaliniame streike, kuris paralyžiuos šios šalies gyvenimą ir susisiekimą su užsieniu.

Graikijoje gyvena apie 11 milijonų gyventojų ir beveik 3 milijonai ketina vasario 24 dieną dalyvauti visuotiniame streike. Užsienio susisiekimas su Graikija taps sunkiai įmanomas, nes streike dalyvaus ir oro dispečeriai. Streike prieš atlyginimų mažinimą valstybės tarnautojams taip pat dalyvaus valstybinių bankų darbuotojai, visos didžiausios profesinės sąjungos.

Vasario 22 dieną profsąjungų atstovai buvo blokavę įėjimą į Atėnų biržą, anksčiau per šalį jau buvo nusiritusi protestų banga, kai į gatves išėjo įvairiausių specialybių darbuotojai.

Pastaruoju metu Graikija susiduria su rimtomis ekonomikos problemomis. 2009 metais Graikijos biudžeto deficitas siekė 12,7 proc. BVP – didžiausias iš visų euro zonos šalių. Europos Sąjunga žada padėti Graikijai kovoti su biudžeto deficitu, tačiau neskelbiama, kokiomis konkrečiai priemonėmis. 

Temos: 2 Streikas Graikija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min