Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 23d. 13:38 , Atnaujinta: 2017 spalio 23d. 18:31

Studijoje užpulta „Echo Moskvy“ žurnalistė yra sunkios būklės

Tatjana Felgenhauer
„Facebook“ nuotr. / Tatjana Felgenhauer

Kremlių kritikavusi Rusijos radijo „Echo Moskvy“ žurnalistė Tatjana Felgengauer, peiliu sužeista pirmadienį į studiją Maskvoje įsiveržusio nežinomo užpuoliko, yra „sunkios būklės“, pranešė Radijo stoties vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venediktovas.

32 metų radijo laidų vedėja buvo užpulta, kai įtariamasis įsiveržė į Maskvos centre esančią radijo stotį ir apakino jos apsaugininką purškalu, sakė A. Venediktovas.

„Tada jis išsitraukė peilį ir dūrė Taniai“, – pasakojo redaktorius žurnalistams.

„Buvo daug kraujo, ji patyrė šoką“, – sakė A.Venediktovas ir pridūrė, kad užpuolikas, kurį vėliau sulaikė apsaugos darbuotojas, taikėsi būtent į ją.

„Jis žinojo, kur ji eina ir žinojo, ką ji ruošėsi daryti. Mes visi esame sukrėsti“, – kalbėjo jis.

Toje pačioje radijo stotyje dirbanti Ida Šarapova sakė, kad įtariamasis sugriebė T.Felgengauer ir smeigė jai peiliu.

Maskvos policija: „Pagal išankstinius duomenis, įvykio priežastis buvo asmeninis priešiškumas.“

„Iš pradžių pamaniau, kad jis ją pažįsta“, – pasakojo moteris žurnalistams.

Sunkius nusikaltimus tiriantis Tyrimų komitetas pranešė iškėlęs baudžiamąją bylą 48 metų įtariamajam dėl pasikėsinimo nužudyti.

„Pagal išankstinius duomenis, įvykio priežastis buvo asmeninis priešiškumas“, – sakoma Maskvos policijos pranešime, kuriame nurodoma, kad užpuolikas yra „užsienio valstybės pilietis“

„Echo Moskvy“ reiškiama kritika erzino daugelį Rusijos vyriausybėje, o jos laidų vedėjams ir žurnalistams anksčiau būdavo grasinama mirtimi.

Prieš dvi savaites Rusijos valstybinė televizija „Rossija 24“ reportaže apie „Echo Moskvy“ skelbė T.Felgengauer balso įrašų ir teigė, kad tiek žurnalistė, tiek radijo stotis ima iš vakariečių pinigus, už kuriuos destabilizuoja Rusiją.

Laukia operacijos

A.Venediktovas sakė, kad „pavojus (moters) gyvybei negresia, tačiau ji yra sunkios būklės“. Jis pridūrė, kad po išpuolio T. Felgengauer sugebėjo pati išeiti iš radijo stoties pastato.

„Mes laukiame žinių, kas bus po operacijos“, – sakė jis.

„Scanpix“/AP nuotr./Aleksejus Venediktovas
„Scanpix“/AP nuotr./Aleksejus Venediktovas

Pasak vyriausiojo redaktoriaus, per išpuolį nukentėjo dar du žmonės: apačioje buvęs apsaugos darbuotojas, kuriam kažkokia medžiaga buvo aplietas veidas, ir kitas viršuje buvęs apsaugos darbuotojas, kuriam pavyko pargriauti užpuoliką ant žemės.

Dar vienas radijo stoties darbuotojas Vitalijus Ruvinskis socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė nuotrauką, kurioje įamžintas ant kėdės sėdintis susivėlęs vyriškis, vilkintis juodą švarką ir tamsias kelnes.

Po išpuolio įtariamasis bandė pasislėpti radijo stoties pastate, tačiau jį surado apsaugininkai, sakė policijos pareigūnas Jurijus Titovas.

Pasak A.Venediktovo, užpuolikas turėjo pieštą redakcijos planą.

„Jis turėjo planą su patalpų pavadinimais anglų kalba, mačiau jį savo akimis“, – pridūrė vyriausiasis redaktorius.

Užpuoliką sulaikęs apsaugininkas Aleksandras Usačiovas taip pat sakė, kad vyras, iš pažiūros, taikėsi į T. Felgengauer.

„Aš atėmiau jo peilį ir prispaudžiau jį prie grindų“, – sakė jis.

„Wikimedia Commons“ nuotr./Julija Latynina 2013 m.
„Wikimedia Commons“ nuotr./Julija Latynina 2013 m.

T.Felgengauer šioje radijo stotyje veda populiarią rytinę pokalbių laidą. „Echo Moskvy“ dirbo ir dar viena žurnalistė Julija Latynina, kuri, rugsėjį sulaukusi grasinimų, turėjo bėgti iš Rusijos. Nežinomi užpuolikai rugsėjo 3 dieną padegė jos automobilį.

Maskvos policija „Interfax“ pirmadienį po pietų patvirtino, kad užpuolikas yra „užsienietiško paso savininkas“. O „Echo Moskvy“ vėliau paskelbė, kad įtariamas užpuolikas yra Borisas Gricas. Paskelbta ir jo apklausos policijoje vaizdo medžiaga.

B.Gricas prisistato ir pareiškia: „Auką telepatiniu būdu pažįstu penkerius metus.“

„Mane motyvavo faktas, kad ji mane du mėnesius seksualiai persekioja. Kiekvieną naktį ji telepatinėmis ryšio priemonėmis ji mane persekiojo“, – aiškino B.Gricas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min