Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Su IS 10 dienų praleidęs žurnalistas: „Jie – milžiniška grėsmė pasauliui“

„Islamo valstybės“ džihadistai
„Scanpix“/AP nuotr. / „Islamo valstybės“ džihadistai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vokiečių žurnalistas Jürgenas Todenhöferis 10 dienų praleido džihadistų „Islamo valstybės“ teritorijose Sirijoje ir Irake ir grįžo namo teigdamas, kad ši organizacija pasauliui kelia milžinišką grėsmę.

Savo įspūdžius jis aprašė socialiniame tinkle „Facebook“.

Per septynis mėnesius 74 metų žurnalistas nusiuntė laiškus 80 „Islamo valstybės“ kovotojų. Su dviem iš jų žurnalistas ėmė susirašinėti ir galiausiai gavo pažadą, kad jam bus garantuotas saugumas apsilankymo „Islamo valstybės“ kontroliuojamose teritorijose metu. 

Žurnalistas pasakoja, kad jam teko būti keliose „Islamo valstybės“ stovyklose, stebėti gyvenimą ten, bendrauti su islamistais. Jo teigimu, tokio entuziazmo kaip „Islamo valstybės“ radikaliųjų islamistų tarpe, jis nematė jokiame kitame kare. Jis pasakojo matęs, kad kiekvieną dieną šias stovyklas papildo šimtai kovotojų iš viso pasaulio. Be to, vokiečių žurnalistas sakė esąs įsitikinęs, kad Vakarų sąjungininkų oro antpuoliai tik papildo teroristų gretas – mat skelbiama, kad bombos užmušė taikius gyventojus ir tai iššaukia pasipiktinimą islamo valstybėse, kur džihadistai pasiryžta prisijungti prie „Islamo valstybės“. 

Baisiausią įspūdį žurnalistui paliko tai, kad džihadistai įsitikinę, jog „visos su demokratija sutinkančios religijos turi būti sunaikintos“

Baisiausią įspūdį žurnalistui paliko tai, kad džihadistai įsitikinę, jog „visos su demokratija sutinkančios religijos turi būti sunaikintos“. Teroristai sakė žurnalistui esantys pasiryžę užkariauti visą pasaulį ir sunaikinti visus, kas neišpažįsta islamo, judaizmo ar krikščionybės. 

„Mano manymu, „Islamo valstybė“ kelia didžiausią grėsmę pasauliui nuo Šaltojo karo laikų“, – sako žurnalistas, teigiantis, kad šią organizaciją gali sunaikinti tik kiti arabai. „Aš grįžau būdamas labai pesimistiškas“, – sako jis. 

Žurnalistas taip pat rašo apie tai, kad „Islamo valstybė“ pasiryžusi sukurti funkcionuojančią valstybę. Jie jau neva ruošia socialinių išmokų, švietimo sistemą. 

Anot žurnalisto, „Islamo valstybės“ teritorijose jis matė vaikus, kovojančius džihadistų gretose, skelbia BBC. 

Miestuose, kuriuos kontroliuoja džihadistai, iškabinti plakatai, kuriuose rodoma, kuriose vietose melstis vyrams, ir kaip reikia rengtis moterims. 

„Ruošiasi religiniam valymui“

Pasak J.Todenhöferio, žmonės džihadistų valdomose teritorijose įbauginti, tačiau vertina stabilumą.

„130 tūkstančių krikščionių buvo išvaryti iš miesto, šiitai taip pat pabėgo, daugybė žmonių buvo išžudyta, tačiau iš tiesų žmonėms patinka IS suteiktas stabilumas“, – tvirtina žurnalistas.

J.Todenhöferis buvo pirmasis žurnalistas iš Vakarų šalių, apsilankęs IS teritorijose, tarp kurių buvo ir džihadistų tvirtovėmis laikomi Mosulo (Irakas) ir Rakos (Sirija) miestai.

Vokietijos žurnalistas teigia, kad IS teritorijose viešpatauja baimė, kadangi griežtų džihadistų nustatytų įstatymų nesilaikantiems žmonėms gresia žiaurios bausmės.

Nepaisant to, prie IS gretų kiekvieną dieną prisijungia nemažai islamistų ir iš JAV bei Europos šalių.

„Kuomet buvome naujokų ėmimo centre, kasdien atvykdavo apie 50 kovotojų. Negalėjau patikėti įkarščiu jų akyse. Atrodė, kad jie atvyko į pažadėtąją žemę kovoti už teisingą reikalą“, – teigia J.Todenhöferis.

Kuomet buvome naujokų ėmimo centre, kasdien atvykdavo apie 50 kovotojų. Negalėjau patikėti įkarščiu jų akyse. Atrodė, kad jie atvyko į pažadėtąją žemę kovoti už teisingą reikalą

Žurnalistas atskleidė daugybę šokiruojančių detalių iš kasdienio gyvenimo IS teritorijose. Čia pilnametystės dar nesulaukę jaunuoliai vaikščioja su automatais „AK – 47“, paplitusi vergija ir galvų pjaustymai.

„Jie tiki tuo, vardan ko kariauja ir yra pasiruošę didžiausiai religinio valymo kampanijai, kurią pasaulis kada nors yra matęs“ , – tvirtina žurnalistas.

Vienas islamistas iš Vokietijos J.Todenhöferiui teigė, kad „vergija rodo pažangą“.

„Drįsčiau teigti, kad vergija mums labai padeda – vergija bei galvų pjaustymai tęsis, tai dalis mūsų religijos. Daugybė vergų atsivertė į islamą ir tuo metu buvo paleisti į laisvę“, – džihadistas pasakojo Vokietijos žurnalistui.

Jürgenas Todenhöferis gimė 1940 metais, jis dirbo žurnalistu, rašė bestseleriais tapusias knygas, buvo populiarus politikas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min