Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 13d. 17:11

Suartėti Ukrainai su Europos Sąjunga trukdo „Tymošenko byla“

Julija Tymošenko
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Julija Tymošenko
Europos Sąjunga (ES) nemato poslinkių, rodančių, kad Kijevas laikosi pagrindinių Europos vertybių, todėl įtvirtinti Ukrainos narystės ES perspektyvų kol kas neįmanoma, pareiškė ES atstovybės Ukrainoje vadovas Jose Manuelis Pinto Teixeira.

„Mes nuogąstaujame dėl to, kad buvusiai ministrei pirmininkei Julijai Tymošenko ir kitiems vyriausybės nariams pasirinktinai taikomi įstatymai, siekiant daryti kliūtis jiems dalyvauti šalies politiniame gyvenime. Štai kokia yra problemos esmė“, – sakė jis interviu radijui „Amerikos balsas“.

J.M.Pinto Teixeira pabrėžė, kad narystės ES perspektyva gali būti garantuota tik toms šalims, kurios pasiekė nemažą pažangą, laikydamosi Europos vertybių, tarp kurių yra įstatymų viršenybė ir piliečio teisė į teisingą teismą.

„Mes to nematome Ukrainoje, visų pirma ponios Tymošenko byloje“, – paaiškino jis.

„Ji teisiama pagal įstatymus, parašytus Stalino ir Chruščiovo laikais. Tai neatitinka Europos vertybių. Net pats teismo procesas neatitiko mūsų teisingumo sampratų“, – sakė ES atstovybės Ukrainoje vadovas.

Į klausimą, ar buvo kokių nors susitarimų su Ukrainos vadovais dėl J.Tymošenko paleidimo į laisvę, J.M.Pinto Teixeira atsakė: „Aš negaliu pasakyti, kad buvo pažadų (paleisti J.Tymošenko). Bet mums aiškiai buvo duota tai suprasti per kelis susitikimus aukščiausiu lygiu. Tai yra mums susidarė būtent tokie lūkesčiai – kad bus surastas sprendimas, kaip rasti išeiti iš situacijos su teismu, per kurį nebuvo laikytasi teisės viršenybės reikalavimų.“

Drauge ES atstovybės vadovas mano, kad nėra jokio pagrindo vertinti Ukrainos narystės Bendrijoje perspektyvą kaip kliūtį deryboms dėl asociacijos užbaigti.

„Jūsų prezidentas puikiai supranta, ką reiškia susitarimas dėl asociacijos, ir kokias galimybes Ukrainai jis atveria, ir ką reikia padaryti, kad atsivertų narystės ES perspektyva“, – sakė jis.

Į klausimą, kada gali įvykti Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus vizitas į Briuselį, kuris buvo planuotas spalio 20 dieną, bet buvo nukeltas dėl nuosprendžio J.Tymošenkai paskelbimo, J.M.Pinto Teixeira sakė, kad neturi informacijos apie tai, kada „toks vizitas įvyks ir ar jis iš viso įvyks“.

„Manau, kad abi šalys aiškiai pareiškė savo pozicijas. Ir tam, kad toks susitikimas įvyktų, turi būti parodytas pasiryžimas eiti reikiama linkme“, – sakė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min