Sudano didžiausias opozicinis blokas reikalauja prezidento atsistatydinimo

Sudano didžiausias opozicinis blokas prisijungė prie virtinės politinių grupių raginimų šalies prezidentui Omarui al Bashirui atsistatydinti.
Omaras al-Bashiras
Omaras al-Bashiras / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Sudanas

Po dvi savaites trukusių gatvių protestų tai dar sustiprino spaudimą ilgamečiam autokratiniam šalies lyderiui.

Politinis blokas „Nidaa al-Sudan“ (Sudano kvietimas) trečiadienį išplatintame pareiškime rašo, jog nori, kad O.al Bashiras ir jo administracija atsistatydintų ir prasidėtų perėjimas prie demokratijos.

„Nidaa al-Sudan“ sudaro buvusio ministro pirmininko Sadiqo al Mahdi partija „Umma“ (Bendruomenė) ir sukilėlių grupės iš vakarinių Darfūro bei Kordofano regionų, taip pat iš Mėlynojo Nilo regiono, esančio į pietus nuo Chartumo.

1989 metais per karinį perversmą į valdžią atėjęs O.al Bashiras nurodė panaudoti jėgą prieš protestuotojus, kurie gruodžio 19 dieną išėjo į gatves reikalauti jo atsistatydinimo. Valdžia taip pat areštavo kelias dešimtis opozicijos lyderių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?