Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sudano sostinėje puolamos Vokietijos ir Britanijos ambasados

Dūmai iš Vokietijos ambasados
twitter.com/nsaeed / Dūmai iš Vokietijos ambasados
Šaltinis: BNS
0
A A

Sudano policija penktadienį ašarinėmis dujomis mėgina išvaikyti apie 5000 demonstrantų, puolančių greta viena kitos Chartume esančias Vokietijos ir Didžiosios Britanijos ambasadas. Vėliau automobiliais ir autobusais daugelis patraukė JAV ambasados link.

Protestuotojai apmėtė akmenimis vokiečių ir britų ambasadų pastatus. Pasak liudininkų, išdaužti Vokietijos ambasados langai, prie pagrindinių vartų užkurtas laužas. Protestuotojai nulupo Vokietijos herbą ir iškėlė islamo vėliavą.

Agentūros „Reuters“ reporteris matė, kaip protestuotojai įsiveržė į Vokietijos ambasados pastatą. Kai kurie užlipo ant stogo, kiti niokojo fasadą; jie nuplėšė Vokietijos vėliavą ir iškėlė juodą islamo vėliavą.

 

VIDEO: Foreign embassies attacked in Khartoum

Minia užblokavo gatves, užkirto kelią ugniagesiams. Policija priversta panaudoti daugiau ašarinių dujų.

Kol kas nežinoma, kodėl puolamos Europos valstybių ambasados. Beje, islamistai dažnai smerkia Vokietijos kariškių dalyvavimą Afganistane.

Kanclerė Angela Mergel taip pat suerzino islamistus 2010-ųjų rugsėjį, kai stojo ginti danų karikatūristą, kuris nupiešė pranašą Muhammadą su bomba turbane ir pelnė apdovanojimą Vokietijoje.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle Berlyne šį penktadienį sakė, kad protestuotojų apsuptos ambasados Sudane personalas yra saugus.

„Vokietijos ambasadą Chartume šiuo metu puola įnirtę demonstrantai. Ambasados personalas saugus. Užsienio reikalų ministerijoje (Berlyne) tariasi krizės grupė, palaikomas ryšys su ambasada“, – sakoma URM pranešime.

G.Westerwelle pažymėjo, kad į jo vadovaujamą ministeriją iškviestas Sudano ambasadorius, kuriam „nedviprasmiškai priminta, kad jo vyriausybės pareiga apsaugoti diplomatines misijas“.

Demonstrantai atakuoja ir gretimą britų ambasadą, patvirtino Didžiosios Britanijos URM, pridurdama, jog padėtis stebima.

„Galime patvirtinti, kad prie britų ambasados Chartume demonstracija tebevyksta; Sudano policija yra įvykių vietoje“, – sakė agentūrai AFP URM atstovas.

Minios, įtūžusios dėl JAV sukurto priešiško islamui filmo, rengia smurto akcijas įvairiose Arabų pasaulio vietose. Islamistų išpuoliai prasidėjo antradienį Bengazyje Libijoje prieš JAV konsulatą, kur žuvo JAV ambasadorius ir dar trys amerikiečių pareigūnai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min