Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sudeginto Jordanijos piloto Muatho žmona: jis liepė melstis, lyg nujausdamas, kad taps kankiniu

„Islamo valstybė“
Kadras iš filmuotos medžiagos / „Islamo valstybė“
Šaltinis: 15min
0
A A

Anwar Tarawneh pasakoja, kad jos vyras nujautė, jog jo skrydis baigsis blogai – tądien jo pilotuojamas lėktuvas buvo pašautas, skelbia independent.co.uk.

Sulaukusi verkiančios motinos skambučio Anwar Tarawneh iškart suprato, kad nutiko kažkas baisaus.

Jos vyras, leitenantas Muathas al Kasaesbehas, pateko į „Islamo valstybės“ rankas po to, kai gruodžio 24 dieną Sirijoje buvo pašautas jo lėktuvas.

Jordanijos vyriausybė buvo pasirengusi derėtis dėl piloto laisvės, mainais už jo gyvybę siūlant „al-Qaeda“ kalinę, kurią „Islamo valstybė“ norėtų išlaisvinti.

Vaizdo įrašo neperžiūrėjo

Praslinko penkios nežinios savaitės. Tačiau vieną dieną savo telefone atsidariusi „Facebook“ paskyrą A.Tarawneh išvydo įrašą: „Ilsėkis ramybėje, Muathai.“ Moteris iki šiol neperžiūrėjo vaizdo įrašo, kuriame matyti, kaip narve uždarytas jos vyras sudeginamas gyvas.

VIDEO: Taikinių Islamo valstybėje naikinimas

Jos vyras tapo Jordanijos herojumi. A.Tarawneh pasakoja, kad prieš lemtingą skrydį jį kamavo bloga nuojauta. Vyras netgi mįslingai išsitarė, kad jie galbūt kalbasi paskutinį kartą.

„Jis tikėjosi rūko, kad tik nereikėtų skristi, – prisimena moteris, „The Independent“ kalbinama velionio vyro protėvių namuose. – Man tai pasirodė keista, nes iki tol jis niekada taip nekalbėdavo.“

Tėvas linkėjo mediko karjeros

Giminaičių atmintyje Muathas išliks kaip mandagus jaunas vyras, kuris visų buvo mylimas ir gerbiamas.

Man tai pasirodė keista, nes iki tol jis niekada taip nekalbėdavo.

„Jis visada skubėjo užaugti, norėjo kuo greičiau baigti mokyklą ir kurti savarankišką gyvenimą – lyg žinodamas, kad jis bus labai trumpas“, – kalbėjo vienas velionio giminaitis.

Muatho tėvas Saifas visada svajojo, kad sūnus taptų gydytoju, netgi buvo numatęs jam studijas Maskvoje. Tačiau Muathas troško prisijungti prie oro pajėgų. Jis labai didžiavosi tapęs lakūnu.

Tiesa, tokia sūnaus karjera Saifas niekada nebuvo patenkintas.

Penki laimės mėnesiai

Muathas vedė tik praėjusių metų liepą. Su būsimąja žmona Muathą supažindino vyresnysis brolis Jawadas, bičiuliavęsis su  A.Tarawneh broliu – jie abu dirbo inžinieriais oro bazėje.

Užverktose A.Tarawneh akyse gyvybės kibirkštys įsižiebia tik jai pasakojant apie vestuves: baltą suknelę ir medaus mėnesį Stambule: „Tai yra mano laimingiausias laikas su juo.“

„Scanpix“/AP nuotr./Kurdės, pasirengusios kovai su „Islamo valstybe“
„Scanpix“/AP nuotr./Kurdės, pasirengusios kovai su „Islamo valstybe“

Jaunoji šeima svajojo apie ateitį, netgi aptarė būsimų vaikų vardus. Jei gimtų berniukas, jis gautų Karamo vardą. „Muathas sakė, kad susilaukus mergaitės galėčiau jai išrinkti kokį tik noriu vardą. Mano favoritas būtų Laya“, – pasakojo našlė.

Jis visada skubėjo užaugti, norėjo kuo greičiau baigti mokyklą ir kurti savarankišką gyvenimą – lyg žinodamas, kad jis bus labai trumpas.

Ji tęsė: „Šie penki santuokos mėnesiai buvo geriausi per visus mano 25-erius gyvenimo metus.“

Pakeliui į kankinystę

Muatho motina pasakoja, kad sūnus visada Koraną nešiodavosi prie širdies ir niekada nepraleisdavo maldos.

Paskutinis Anwar pokalbis su vyru irgi sukosi apie maldą: „Jis priminė man pasimelsti, nes jau buvo saulėlydis. Jis pasakė, kad pats atliko dvigubą maldą už kankinius.“

Vėliau tą naktį jis pats buvo pakeliui į tai, kas tapo jo paties kankinyste.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min