Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Sudužusio „AirAsia“ lainerio ieškotojai rado dvi dideles dalis, aiškėja skrydžio aplinkybės

Komandos, ieškančios praėjusį savaitgalį į jūrą nukritusio oro bendrovės „AirAsia“ 8501-ojo reiso lėktuvo, skraidinusio 162 žmones, rado dvi dideles šio lainerio dalis, šeštadienį pranešė Indonezijos paieškų ir gelbėjimo tarnybos vadovas.
„Air Asia“ lainerio keleivių ir lėktuvo dalių paieškos 2015 m. sausio 03 d.
„Air Asia“ lainerio keleivių ir lėktuvo dalių paieškos 2015 m. sausio 03 d. / „Scanpix“/AP nuotr.

Prieš šią žinią Indonezijos susisiekimo ministerija nurodė, kad sudužęs lėktuvas skrido pagal nepatvirtintą tvarkaraštį, ir dabar „AirAsia“ laineriams apskritai uždrausta skraidyti tarp Surabajos miesto ir Singapūro.

Lėktuvo nuolaužos penktadienio vakarą buvo rastos Javos jūroje netoli Borneo salos krantų, todėl padaugėjo vilčių, kad greitai bus rasti kitų žuvusiųjų palaikai ir lainerio juodosios dėžės, itin svarbios katastrofos tyrimui.

„Radus naftos dėmę ir dvi dideles lėktuvo dalis, galiu patikinti jus, kad tai mūsų ieškomo „AirAsia“ lėktuvo dalys“, – žurnalistams sakė Nacionalinės paieškų ir gelbėjimo agentūros vadovas Bambangas Soelistyo.

Paieškų dalyviai rado jau 30 žuvusiųjų nuo sekmadienio ryto, kai lėktuvas „Airbus A320-200“ nukrito per audrą. B.Soelistyo sakė, kad dabar į vietą, kurioje buvo rastos naujausios nuolaužos, siunčiami narai, kurie mėgins rasti daugiau žuvusiųjų.

Paaiškėjo, kad sudužęs lėktuvas skrido pagal nepatvirtintą tvarkaraštį.

„Šiandien pagrindinis dėmesys – aukų paieškos ir evakuacija“, – aiškino pareigūnas.

Susisiekimo ministerijos oro susisiekimo departamento generalinio direktoriaus pareigas einantis Djoko Murjatmodjo sakė, kad, „AirAsia“ leidimas skraidyti 8501-ojo reiso maršrutu dabar yra įšaldytas, nes paaiškėjo, kad sudužęs lėktuvas skrido pagal nepatvirtintą tvarkaraštį.

„Bendrovė nesilaikė taisyklių – tai yra problema“, – D.Murjatmodjo sakė naujienų agentūrai AFP. Jis pridūrė kad leidimas skraidyti tarp Surabajos ir Singapūro bus įšaldytas iki tyrimo pabaigos.

Susisiekimo ministerijos atstovas J.A. Barata sakė, kad maršrutu Surabaja–Singapūras „AirAsia“ buvo uždrausta skraidyti tik sekmadieniais ir kad bendrovės nebuvo prašoma pakeisti tvarkaraštį.

Kol kas nenustatyta, kaip bendrovė, kuri kol kas oficialiai nekomentavo ministerijos pareiškimo, galėjo rengti reisus be būtino leidimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius