TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sudužusios emigrantų svajonės Londone: rytų europiečiams čia – ir skurdžių dalia

Benamis Londone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Benamis Londone
Šaltinis: 15min
0
A A

Purvas ir neviltis – tokius iš Rytų Europos atvykusius ir darbą Londone praradusius imigrantus išvydo britų žurnalistai.

Jie miega ant purvinų čiužinių, šalia jų – kalnai šiukšlių, kur šeimininkauja žiurkės. Tokį vaizdą išvydo leidinio „Daily Star Sunday“ žurnalistai, atvykę į vieną apleistą pramoninį pastatą, kuriame dabar glaudžiasi imigrantai iš Rytų Europos. Apleisti pastatai ar gamyklos daugybei laimės į Londoną atvykusių ieškoti, tačiau jos taip ir neradusių imigrantų tapo namais.

„Neturiu iš ko pasirinkti“

Pietryčių Londone esančiame Grynviče esančiame apleistame pastate žurnalistai rado čia prisiglaudusius 20 latvių ir lenkų. Vienas iš skurde gyvenančių imigrantų nelaimėlių pasakė: „Tai viskas, ką turime.“

Tas „viskas“ atrodo ne itin patraukliai. Šlapimu smirdintys vienas šalia kito suguldyti čiužiniai, stiklo duženos, drabužių krūvos ant betoninių grindų. Jokios elektros ar karšto vandens.

Didžioji Britanija buvo mūsų išgelbėtoja. Tačiau dabar ji tapo mūsų košmaru.Iš Latvijos į Londoną laimės ieškoti išvykęs vyras pasakojo žurnalistams, kad taip čia gyvena apie keturis mėnesius. „Aš neturiu darbo apie metus. Į Didžiąją Britaniją aš atvykau prieš 4 metus. Iš pradžių uždirbau gerai, tačiau vėliau prasidėjo krizė ir čia nebeliko darbo. Neturėjau kur gyventi. Kažkas man papasakojo apie šią vietą. Taigi čia ir miegu ant čiužinio. Maisto mes gauname iš labdaros organizacijų. Nusiprausti galima benamiams skirtame centre. Tai ne pati geriausia situacija, tačiau neturiu iš ko pasirinkti“, – pasakojo jis.

Buvo profesionalus krepšininkas

„Latvijoje aš turiu didelį namą ir keturis vaikus. Bet aš neturiu pinigų, kad nuvykčiau ten. O jeigu ir turėčiau, nieko gero ten nerasčiau. Sovietų Sąjungos laikais aš buvau profesionalus krepšininkas ir daug keliaudavau po pasaulį. Dabar neturiu nieko. Kol buvome Sovietų Sąjungos dalis, bent jau turėjome darbą ir medicinos sistemą“, – pasakojo latvis imigrantas. Jis teigė, kad šiuo metu Didžioji Britanija yra tarsi padalyta į kelias dalis ir joje nėra lengva gyventi.

Tačiau taip buvo ne visada. Jis prisimena, kaip Birmingame uždirbdavo 250 svarų sterlingų per savaitę. Jis nemokėjo jokių mokesčių ir nesiregistravo. „Tokių kaip aš yra dešimtys tūkstančių. Niekas iš mūsų nenujautė, kad ateis tokie laikai“, – pasakojo vyras.

Tai, kad daugybė imigrantų iš Rytų Europos iš tiesų dabar atsidūrė tokioje situacijoje, paliudijo ir „Daily Star Sunday“ žurnalistai – visai netoli šio namo yra kitas pastatas be stogo, kuriame gyvena atvykėliai iš Rumunijos. Kitose Londono dalyse taip pat yra štai tokių apleistų pastatų, tapusių namais imigrantams, Liverpulyje bent keli tokie pastatai yra netoli Smithdown gatvės.

„Didžioji Britanija buvo mūsų išgelbėtoja. Tačiau dabar ji tapo mūsų košmaru“, – apibendrino situaciją latvis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Londonas Emigrantai
Parašykite atsiliepimą apie 15min