Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 23d. 08:44

Suimtas sukilėlių lyderis

Antrankiai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Antrankiai

Suimtas sukilėlių rytinėje Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR) lyderis gen. Laurentas Nkunda, pranešė šalies kariuomenė.

Kaip rašo BBC, L.Nkunda buvo suimtas bendros KDR-Ruandos pajėgų operacijos metu, kai bandė pabėgti į Ruandą. Iš šios valstybės pagelbėti kaimyninei KDR buvo nusiųsti 3500 karių.

„Jungtinės operacijos atstovai praneša visuomenei, kad buvęs gen. Laurentas Nkunda suimtas ketvirtadienį, sausio 22 d., 22:30 val., kai bandė pabėgti į Ruandos teritoriją“, – rašoma bendrame KDR-Ruandos pranešime. Jame taip pat priduriama, kad sukilėliai paraginti nusiginkluoti.

Gen. L.Nkunda laikomas suimtas Ruandoje. Tikimasi, kad artimiausiu metu jis bus perduotas KDR. Jo vadovaujami sukilėliai nuolat vykdė žiaurius išpuolius prieš civilius gyventojus. Vienas didžiausių įvykdytas praėjusių metų rugpjūtį, kai baimindamiesi didesnio regioninio karo, savo namus paliko 250 tūkst. šiaurės Kivu gyventojų.

Gen. L.Nkunda ir jo grupė teigia kovojantys norėdami apsaugoti tutsių bendruomenę nuo Ruandos hutu sukilėlių rengiamų išpuolių KDR. Kai kurie iš jų kaltinami dalyvavę 1994 m. genocide.

KDR valdžia dažnai žadėdavo sustabdyti hutu pajėgas nuo prievartos jos teritorijoje naudojimo, tačiau iš tiesų nieko nedarė. Žmogaus teisių organizacijos kaltina gen. L.Nkundos sukilėlius, o taip pat ir KDR valdžios pajėgas už didžiulius mastus žudynių, prievartavimų ir kankinimų.

Praėjusį mėnesį Kenijoje įvykę pokalbiai dėl konflikto užbaigimo pateko į aklavietę. Deryboms vadovavęs Jungtinių Tautų (JT) tarpininkas Olusegunas Obasanjo teigė, kad sukilėlių derybininkams trūko valdžios pritarti kompromisams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min