Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 17d. 13:47

Sukčius studentas iš Nigerijos nuteistas 19 metų nelaisvės

Už savo veiksmus internete irgi reikia atsakyti.
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Patikėjus saldžiomis sukčių kalbomis, galima labai skaudžiai nukentėti.

Nigerijos teismas skyrė 19 metų laisvės atėmimo bausmę vietinio koledžo studentui Lawaliui Adekundie Nurudeenui už tai, kad jis apgaule išviliojo 47 tūkst dolerių iš 56 metų australės. Teismas taip pat įpareigojo nusikaltėlį grąžinti pinigus nukentėjusiajai, net jeigu jam dėl to tektų parduoti už šiuos pinigus įsigytą automobilį ir du žemės sklypus.

Kaip praneša CNN, 2007 m. L.A.Nurundeenas internete susipažino su našle iš Australijos, kuri pasiskundė jam, kad negali susirasti poros. Nors sukčius yra vedęs ir turi tris vaikus, tačiau apsimetė 57-erių metų našliu britu, kurio žmona ir vaikas žuvo automobilio katastrofoje Lagose.

Jis papasakojo aukai, kad dirba tarptautinės kompanijos Nigerijoje inžinieriumi, ir nusiuntė moteriai baltojo vyro nuotrauką, kad išsklaidytų bet kokius įtarimus. Galų gale našlė sutiko ištekėti už sukčiaus.

Po kelių savaičių L.A.Nurundeenas paskambino jai ir prisistatė daktaru. Jis pranešė našlei, kad jos sužadėtinis tapo nelaimingo atsitikimo auka. Jo gydymui reikia pinigų. Moteris išsiuntė paprašytą pinigų sumą. Po dviejų savaičių L.A.Nurundeenas padėkojo jai už dosnumą ir pareiškė norįs atskristi į Australiją. Sukčius paprašė apmokėti skrydžio išlaidas.

Nigerijos policija neatskleidžia, kaip buvo sučiuptas L.A.Nurundeenas, tačiau jo atvejis – ne vienintelis. Vadinamoji „nigerijietiškoji sukčiavimo schema“, kai nusikaltėlis apsimeta esąs įtakingas arba turtingas žmogus ar tokio žmogaus atstovas – viena iš labiausiai internete paplitusių sukčiavimo rūšių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min